Börzsönyi Kék túram...
 
Értesítések
Minden törlése

Börzsönyi Kék túramozgalom

343 Bejegyzések
5 Felhasználók
6 Likes
14 K Megtekintés
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
 

Szereztem kötelet, még a héten (esetleg a hétvégén), de a legkésőbb a jövő héten meglátogatnám a Csarna-patak völgyét és fákra történő rögzítéssel kihelyezném a kötelet, ezzel biztosítva a problémás rövid szakaszt, ahol az út valóban csúnyán alá lett mosva.


   
VálaszIdéz
(@histvan)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 8
 

Nagyon jó ötlet Pisti!
De gondoskodni kell majd a türelmetlen, öngyilkos, akasztott turisták hulláiról is!
üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@histvan)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 8
 

Egy telexes fickó, Tenczer Gábor folyamatosan cinikus, vagy alázza a BKT-t...! Többször készültem védelmezni, de nem tudom, hogy van-e értelme...Lehet csúfolni minket, de senkit sem szabad megbélyegezni a barátságommal...


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
 

Milyen fórumon történik mindez? S mi a baja emberünknek igazából? 


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 11
 

Erre én is kíváncsi vagyok.

Csaba


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
 

Elkészült a Börzsönyi Kék túramozgalom igazolófüzetének új, már 4. kiadása. Nyomdában van az anyag, ha minden jól megy még a héten el tudom hozni. Leírás, útvonal-adatok lettek elsősorban frissítve, valamint kikerültek mér nem aktuális dolgok, s bekerültek olyanok aminek van értelme.

Az anyag itt érhető el egy ideig, ha érdekel valakit, de nemsokára a füzet kézzel fogható formában is elérhető: https://www.bthe.hu/wp-content/uploads/2023/05/BKT_2023_v1.pdf


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 18
 

@ikrieger Jól néz ki, patent lett!

Fino alla morte!


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
 

Köszi, most már csak Máté Pista kotlik rajta. Azt reméltem, hogy ma már el tudom hozni a kész terméket a nyomdából, de a jövő hétre marad mindez.


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 11
 

Elhozzam, segít?

Csaba


   
VálaszIdéz
(@histvan)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 8
 

...Nekem folyamatosan lelkiismeret-furdalásom van. (...hisz akkoriban nem így terveztük...) Csak annyit tudok mondani, hogy nem fogom betölteni a hetvenet, amíg legalább hatvan szócikket meg nem írok. (Most már kőgazdag nyugdíjas lettem, időm is lenne. Ám a források mecsappantak, azaz most már nem tudok bármelyik pillanatban bármihez hozzáférni...Tény az is, hogy akkoriban azért nem írtam többet, mert az ellopott időt forrásgyűjtögetésre költöttem. Úgyhogy rengeteg fénymásolatom van, egyenlőre minden rendszerezés nélkül...) Ne haragudjatok, hogy így nyavajgok nyilvánosan... De szólnom kellett, mert hát nekem is van közöm a BKT útjai vagy pontjaihoz... üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
 

Elkészültek az új BKT kódtáblák, amelyek helyszínen történő kihelyezését már elkezdjük a hétvégén. A terv, hogy november végéig mindegyik tábla kicserélődjön, megújuljon.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
 

Egy pár helyszínen már kint is vannak az új kódtáblák, pontosabban készen van: Szob, Sukola-kereszt, Kemence-Csarnapuszta v.mh., Bernecebaráti, Csitári-kereszt, Ötholdas elágazás.

A héten tervezem folytatni a műveletet, remélhetőleg marad a hideg, s akkor nem sárban kell küzdeni.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
 

Rövid összesítés, hogy mi történt a 2023-as évben a BKT túramozgalommal kapcsolatban:

- elkészült az igazolófüzet 4. kiadása, el is adtunk már belőle kb. 100 példányt;
- 2023-ban 89 új teljesítője volt a mozgalomnak;
- Szob és Ódamásd között részben megújultak a jelzések;
- 10 helyszínen ki lettek cserélve a kódtáblák, 5 pont van még hátra;
- kerültek ki új bélyegzők Nagybörzsönyben, Kemencén és Bernecebarátiban.

Ami pedig terv az idei évre vonatkozóan:

- kódtáblák cseréjét befejezni;
- Koppány-nyereg alatt az útvonal korrekció jelzését véglegesíteni;
- bélyegzők elhelyezni Szobon és Diósjenőn.


   
VálaszIdéz
Oldal 23 / 23