Börzsönyi Kék túram...
 
Értesítések
Minden törlése

Börzsönyi Kék túramozgalom

343 Bejegyzések
5 Felhasználók
6 Likes
14 K Megtekintés
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nem, nem is találkoztunk, csak felhívott, amikor már biztos volt, hogy pénteken el tudom hozni a füzeteket, a nő pedig, aki a nyomdában odaadta a csomagot, nem adott semmi mást (pedig direkt rákérdeztem, de sem szállítólevél, sem számla, semmi nem volt a füzetek mellett).


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszönöm!
Közben, már rég, hozzám került a számla.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Még ide illik leginkább a kérdés: így, hogy év végével változtatni kell majd a túramozgalom füzetek postázásán (ahogy korábban írtam, sajnos nem tudom tovább a megszokott színvonalon tovább gondozni a mozgalmak adminisztrációját), nem kéne elkezdeni kommunikálni, hogy 2023. január 1-je után ne a jelenlegi postafiók címre küldjék vissza a teljesített füzeteket?


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Próbálok intézni postafiókot a zebegényi hivatalban. Jelzem az eredményt mielőbb. Köszi minden eddigiért Péter.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Egy nagyon klassz kis videó, ha még nem volt ide feltéve a linkje és valaki netán nem tekintette: https://www.youtube.com/watch?v=EDoZl25Wzh8

@Talisen: jelezd majd, hogy mikor találkozzunk a túramozgalmas dolgok átadása kapcsán. Más kézenfekvő megoldás és jelentkező nem lévén, januártól, akkor mi csináljuk majd Erikával a dolgot (postázás, adminisztráció). Ehhez majd átirányítást teszünk a mostani postafiókra, s közben próbálok egyet intézni itt Zebegényben, ami nem könnyű mivel pici a postahivatal.


   
VálaszIdéz
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ma átadtam Pistinek a túramozgalmakhoz kapcsolódó felszereléseket (füzetek, kitűzők, emléklapok, stb.). Természetesen sikerült elbas ^W^W elbaltáznom, szóval a BKT füzetek egy része egy dobozban nálam maradt 🙁 Ezeket majd valamikor a közeljövőben eljuttatom még Zebegénybe. Napokon belül még készítek egy összesítést a 2022-es év túramozgalmas pénzügyeiről és utána a fennmaradó összeget (mintegy 20k HUF) átutalom az egyesület számlájára.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszönet Petinek minden eddigi munkáért, a precíz adminisztrációért. Az adminisztrációt és a postázásokat innentől mi intézzük.

Egyelőre nincsen szabad postafiók Zebegényben, vagyis a székhely címére kellene beállítani a korábbi postafiókról az átirányítást. Amint lesz postafiók akkor szólnak nekünk, s onnantól azt használjuk majd mindenféle postai tevékenységre.

A maradék pénzt ne utald, mert az bonyodalmas a könyvelés miatt, majd rendezzük valamikor, amikor találkozunk.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Január - február során tervezem bejárni a BKT-t, három etapban valószínűleg, akár hétköznapról is lehet majd szó. Érdeklődés esetén küldjetek javaslatot időpontra, az útirány a füzet szerinti lenne, vagyis észak felől dél-délnyugat irányába.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Általában a hétfők várhatóan jók nekem, szívesen megyek. Biztosat mindig az adott hét előtt 10 nappal tudok mondani. Jövő héten 9-én hétfőn Sacival (és ha van még jelentkező:) igyekszünk a Sukola-kereszten új oszlopot állítani, táblákat átrakni. Ezen túl a közeljövőben jó 10 kedd, 16 hétfő és 20 péntek.

Rossz hír: Fb-on írták hogy Vilati-Hamuház között leszakadt az ösvény pont a sziklánál (ez már évek óta fenyegetett). Tavaly nyáron akartam "építőtábort" szervezni hogy a patak felől alátámasszuk a helyet sziklákat odagörgetve, ez elmaradt, és most már valószínűleg okafogyott, viszont ki kell találni valamit, mert így a frissen felújított jelek zsákutcába vezetnek, dél felől viszonylag hosszan... első körben helyszíni szemlét kéne tartani, aztán kitalálni valamit. Ha DarányiLaci hozzájárul és találunk segítséget, nekem nagyon tetszene a sziklába fúrt medvetalp is mint a Hernád-áttörésnél, kb. 3 méteres szakaszról van szó.


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nem tudom, hogy miért kell a klasszikus Börzsönyi Kék (BKT) útvonalát vagy eleve a létét kétségbe vonni...Piszkosul zavar minden szólás, ami a BKT létjogosultságát megkérdőjelezi.
Annyira egyértelmű és ... Tök mindegy, Ez az egyetlen pont, ahol csak mi vagyunk....
Üdv!  histvan
 


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Pista bácsi: lehet én maradtam le valamiről, de ki és milyen helyen kérdőjelezte meg a BKT értelmét és létjogosultságát? Szeretnék mindössze bármiféle esetleges kételyt eloszlatni.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Ma kaptam értesítést, hogy megjelent az Aktív Magyarország legújabb turisztikai füzete a Börzsönyről. A lapozgathatós változat innen érhető el:
https://aktivmagyarorszag.hu/kiadvanyok/aktivan-a-borzsonyben/
A BKT pont a közepén, ami a nyomtatott formátumnál szerencsés, mert pont ott nyílik ki, mindig.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Holnapra (péntek) egész értelmes időt ígérnek, így lehetőség szerint kimegyek és megnézem a Fekete-völgyben a helyzetet. Ha a vízállás engedi, akkor teszek ki a problémás szakasz két végére laminált táblákat, s szalagozással jelölök ki ideiglenesen egy másik verziót.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tegnap (01.12.) Pali és Saci visszaállították az oszlopot a Sukola-kereszt közelében, ez hordozza a BKT kódot is. Köszi a munkáért nekik!

@Pali: ha készült bármi vállalható fotó az elvégeztt munkáról ( 🙂 ), akkor kérlek küldj belőle, írnék a facebookra is egy rövid sikerjelentést. Köszi.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sacitól kaptam képet a helyreállított oszlopról. Még egyszer köszönet a munkáért.


   
VálaszIdéz
Oldal 22 / 23