Börzsönyi Kék túram...
 
Értesítések
Minden törlése

Börzsönyi Kék túramozgalom

343 Bejegyzések
5 Felhasználók
6 Reactions
14.6 K Megtekintés
(@lacus)
Eminent Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 31
 

A "nyalóka" feltöltés hírként az indexen:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112004161&t=9012640

üdv,


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Honorable Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 640
 

Köszönet!


   
VálaszIdéz
(@talisen)
Estimable Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 141
 

Október 31-én Hamuháznál és Bányapusztán feltöltésre kerültek az igazolómatricás dobozok.


   
VálaszIdéz
(@szabolcs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszi Peti!

Üdv,
Sz.


   
VálaszIdéz
(@montana)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 57
 

Szombaton végigjártam családostul a Diósjenő - Drégelyvár szakaszt. A Véndiófában nem tudtak a pecsétről (azért bizakodtam), szóval ez megoldandó feladat. A vasútállomáson szünetelt a pénztár, a büfésnek és a Vén Diófásnak nem helyi bélyegzője volt. A Kámor-völgyben megrongálták a táblánkat, leszerelték róla a kódot. A fára festett kódot nem bántották. Az oszlop és a fatábla úgy tűnt, épségben maradt. A Drégelyvár alatti táblát is összekarcolták, de nem vészes. Hatalmas területeken írtották az erdőt, a Téry Ödön út táblájával jelölt tölgyfa környékén eltűnt az erdő. Hóvirágot csak a kertekben láttunk, de néhány keltike már kibújt. Zöld még semmi.
Montana


   
VálaszIdéz
(@talisen)
Estimable Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 141
 

Doktor úr, köszönet a hírekért, egyre inkább úgy látom, hogy idén legalább 1 dolgos napot el kell majd tölteni a környéken.


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
Estimable Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 180
 

Hahó,

Doktor úr, köszönjük a híreket, s egészségedre a túrát.

a jenői pecsét Varga úrnál van, aki készül Jenőre, vele egyeztethetne, s így mielőbb kikerülne az bélyegző a helyére - a Békástó kerítésén volt/van még a "BKT Bélyegzőhely" tábla is, ez is begyűjtendő és le lehet adni a pecséttel együtt.
A kocsmárossal pedig gyorsan lehet egyeztetni szerintem - javasolt vinni neki néhány füzetet is, hátha van kedve árulni, meg egyébként is, hogy tudja miről beszélünk.

Terep
Ha csak a fémtáblák tűntek el azokat gyorsan le lehet gyártatni.
István,
átküldenéd a kámor-völgyi és a drégelyvári táblák képét? Megrendelem az új táblákat - esetleg vki tervezi a további sétát a BKT-n - hátha kiderülnek további hiányok is, s így egyben lehet a pótlást rendelni ...

A
üdv


   
VálaszIdéz
(@histvan)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 67
 

Kakukk!

Valószínű pótolni kell a (volt) békási "BKT bélyegzőhely" táblát is. Mint ahogy akkoriban jeleztem már január 8-án sem volt kinn a kerítésen...

Üdv! histván


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
Estimable Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 180
 

Bocsánat, akkor ezt nem figyeltem.
Kakukk!

Akkor ezt is intézzük.

Varga úr,
elhozod vasárnap a pecsétet, hátha valaki később megy kifelé és elvinné?


   
VálaszIdéz
(@varga)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 60
 

Ok, viszem!


   
VálaszIdéz
(@montana)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 57
 

Ha valaki tud a pecsétről valamit, szóljon lécci.
A Csabával megbeszélt legújabb verzió, hogy a Diósjenői vasútállomás restijében helyezzük el. A Véndiófában elég furcsán néztek rám, amikor a bélyegzőt szóba hoztam. Hozzászólás? Más ötlet?
Monatana


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
Estimable Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 180
 

Mivel van resti, így az tényleg teljesen jó és működőképes.

Tamás,

bélyegzőhely feliratot küldöm.

üdv


   
VálaszIdéz
(@varga)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 60
 

Sziasztok!

Casabi, a bélyegzőt a DBK-ra elvittem, az már nincs nálam (otthon megnéztem). Lehet, hogy a többi bélyegzővel együtt lett elpakolva.

Üdv: varga


   
VálaszIdéz
(@montana)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 57
 

Sziasztok!
A Diósjenői BKT pecsétet párnával és egy igazoló pont matricával, valamint egy rövid BKT ismertetővel leadtam a vasútállomáson működő restiben. A pultos hölgy segítőkész volt, de a főnökével még egyeztet, amíg ott voltam nem tudott vele beszélni. Megadtam a telefonszámom, hogy jelezze, ha bármi gond van, eddig nem hívott, tehát szerintem a dolog rendben. Erről ennyit.
Bernecebarátiban a pecsét rendben, de nagyon örültek volna valami szóróanyagnak, a füzetek értékesítését vállalják, ezt egyébként Diósjenőn is megoldhatónak tartotta a hölgy.
A legnagyobb kártétel a 2. szakaszon a Dobogó-hegyi oszlop kidöntése. A favágóknak útban volt, ezért kiszedték és egy fának támasztották. Fotót küldök. A fanyűvők Kőkaputól Hármashatárig dolgoztak eddig, az utat azonban rendbe tették maguk után. Ezen a szakaszon szerintem kell majd jelpótlás. Csitári keresztnél tábla rendben, de megfontolandó a kis leágazás jobb jelölése, mert a szekérutat alaposan kiszélesítették.
A VCS által jelzett nyári bejárás tervezéséhez talán hasznosak a fenti infók.
Montana


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia Tamás,

Mindenek előtt is köszönjük a híreket és az utánajárást.

Örülök, hogy meglett a pecsét, s pláne, hogy gyorsan ki is jutott, s a restiben új otthonra lelt.
Itt a honlapon gyorsan javítom is a leírásban a bélyegzőpontot, a füzet digitális verziójában is javítandó, hogy a következő nyomtatásoknál már a helyes adat szerepeljen.
Szóróanyag
ha még van akkor eseménynaptárat lehet vinni, füzeteket pedig miért ne, a lényeg, hogy időről időre kézben legyen tartva, nem az összeg, inkább a törődés miatt. 10-15 db füzet a többi pontra is vihető, ha van, ha lesz.

Dobogó-hegy
A fenébe... Tavaly nyáron jártunk ott, tettük rendbe. Az oszlop szinte már a fák között volt, s még így is útban volt. Majd vissza kell ásni...
A csitári bekötő-jelzés jó ötlet, bár megfontolandó, hogy mennyire érdemes, főleg hatékony rövid szakaszokon belenyúlni a festésbe, bár ha van jelölt.

A karbantartásokhoz milyen időpont legyen? Akár már májusban? Vagy később?


   
VálaszIdéz
Oldal 3 / 23