Pihenőhely építés, ...
 
Értesítések
Minden törlése

Pihenőhely építés, forrásfoglalás, tereptárgyak építése

31 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Likes
766 Megtekintés
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Minden ami munkatúra, de nem jelzésfestés és nem oszlopállítás-táblázás.


   
Idéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Kiváló István!
Az elmúlt évben volt ötletelgetés, kérlek ezt a sort írd fel a topikra.
Javaslatom, hogy válasszunk ki egyet, és azt valósítsuk meg. Kettőt ne, lesz még 2018 is.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nos mivel most már rendeződni látszanak a felelősségi területek és feladatok, így ebben a témában is neki lehet kezdeni tervezni, egyeztetni.

Amit már korábban is említettem, hogy Gáncs Viktorral (IE-Nagymaros) beszélgetve az alábbi ötletek merültek fel, ahová lehetne esőházat-pihenőhelyet létesíteni:
+ Kis-Koppány és Gömbölyű-kő között a P jelzés mentén
+ a Mézes-fa közelében a Nagy-Koppány alatt a K+ jelzés mentén (Nagyirtás vá.-tól ez kb. 1,5 km)
+ a Lengyel-réteken a jelzéselágazásnál (Z, Z+ és Z négyzet jelzések)
+ Vasedény kulcsosház helyére valami szép esőház (itt először a romok eltakarítását kellene megcsinálni)
+ a Nadler-kunyhó helyén, ez az OKT-tól pár száz méterre van Kóspallag és Törökmező között

Nekem személy szerint a Vasedény nagyon tetszik, valamint a Lengyel-rétek még egy remek helyszínötlet. De a többi sem butaság azért 🙂

Továbbá amit kért még, hogy segítsünk gyűjteni Encián emlékekről irodalmakat, hiteles információkat (Hovi bácsi!!!) és ez alapján esetleg visszaállítani ezek közül valamennyit. Ez mind a Dunakanyart érinti.


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó "Sport"-sorstársak!

- Pihenőhelyek tekintetében teljes mértékben osztom István álláspontját. Ennek kapcsán vagy emellett gondolom nem túl merész felvetés, egyben kérés is, hogy ha (és amennyiben) a tavaly Kisirtáson ültetett csemetéink túlélték a telet vagy az egyéb kihívásokat, akkor nagyon szeretném, hogy "jelöljük meg" őket valami egyszerű, időtálló (stabil), olcsó (nem hivalkodó), lehetőleg hülye- és garázda-biztos alkalmatossággal. Valami oszlop-féle (fa, fém, kő?) rövid szöveggel, pl. ilyesmi:
"Szelídgesztenye - Castanea sativa / Ültette a BTHE megalakulásának 10 éves évfordulóján 2016. október 15-én"
(Minél hamarabb, amint tehetem, azaz ha felelősséggel bevállalhatok pl. egy 10-15 kilométeres "extrém" túrát, meglátogatom a helyet. De megteheti bárki közülünk ...)

- Encián. Ahogy ígértem neki fogtam (ennek is). Mellékelem az eddig összegereblyézett anyagot. Nem érzem és nyilvánítom még befejezettnek a kutakodást. (Sem pedig a rendszerezést, mivel a fölsorolt művek, közlemények még nincsenek pl. szétválogatva, a (csonka-)magyarországi és a brassói Enciánok vonatkozásában.) Mindenesetre kérlek István, hogy mondj (vagy mondjanak) valami "elvárást", hogy milyen mélységig, vagy formában (és persze nagyjából mikorra!) kérik a gyűjteményt. /Nem poén: de folyamatos kutakodás mellett is tarthat két hétig ugyanúgy, mint húsz évig.../

No, nagyjából egyelőre ennyi...

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Zengohoz is csatlakozva azt kérném/javasolnám hogy ne ötleteljünk tovább: T. Elnökség az elmúlt (két) évi és az idei ötletekből állítson fel egy max. 5 (de inkább 3) elemű, idén jó eséllyel megvalósítható listát, amiről induljon egy közzététel után max. 2 hetes határidejű szavazás (mindenki 1-re szavazhat) és a győztest indítsuk el a részletes tervezés/megvalósítás rögös útján.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Egyet értek, javaslataim (részben már korábban is leírtam őket) 2017-re:
1. gyalogos híd építése a P jelzésen az Alsó-hegy alatt (elkészült)
2. 2-3 darab gyalogos híd építése a Malom-völgyben a Z jelzésen Zebegény és Törökmező között
3. Esőház és pihenőhely létesítése a Lengyel-réteken
4. a Vasedény-ház maradványainak eltakarítása, majd 2018-ban lehetőség szerint annak helyére szép nagy esőház és a forrás közelébe rendezett pihenő létesítése


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia István!

Köszönöm az összefoglalót. A sorrendet leírtad, én is ezt javasoltam volna.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@varga)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Még mielőtt belemennénk a nagy tervekbe, gondoljuk át, hogy mennyi jelzésfestés vár ránk az idén. Tudom, hogy egyenlőre ezek csak tervek, de nekem ez egy kicsit soknak tűnik (például csak a Vasedény ház teljes bontása min. 1 hétvége).
A terveket természetesen készítsük el, de vegyük figyelembe az eddigi tapasztalatainkat is és reális vállalásokat tűzzünk ki.

Üdv: varga


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Elnézést ha elébe mennék a történéseknek, de úgy érzékelem, hogy nagy a csend a BTHE-fák dolgában. Gondolom ti is úgy tapasztaljátok, hogy rám nem jellemző a durcáskodás vagy a "zsarolás", de ha ezt a kérésemet-javaslatomat (is?) figyelmen kívül hagyjátok, akkor bizony önerőből és saját zsebből fogom megvalósítani a fák megjelölését.
Ma délután elmegyek a Várhegy oldalába, ott van jó néhány neves és fontos emberek által ültetett fa. Fotózom, valószínű lesz köztük egy-két számunkra is alkalmas megoldás...

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Pista bácsi: semmi akadálya a dolognak. Javasolj helyszíneket, de pl. az esetleges pihenőhely(ek) közelében is végezhetünk ilyen tevékenységet.


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó István! Azt hiszem, hogy nagyon félreértettük egymást!!! Én nem javasoltam most egyéb helyeket, hisz van dolog így is elég! Én csak annyit kértem-kezdeményeztem, hogy a már tavaly Kisirtáson elültetett két csemeténket (dió, szelídgesztenye) lássuk el valamilyen felirattal, jelöléssel, hogy már pedig ők a "miénk", mi ültettük egy jeles évforduló alkalmából!
Ezért megyek majd ma Budavári/!/ várhegyre (emléksétányra), hogy kivitelezési ötleteket koppintsak le ...

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tippek hídépítéshez:


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Malomvölgyi-patak 2017.03.11.


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

folytatva a sort, konkrét munkaötletekkel:

1. Ösvény (S+) rendbe-tétele, a a Dobozi-orom utáni szakaszon. Az út itt több rövidebb szakaszon kifelé dől, szintbe kell hozni, esős, saras időben igen nehezen járható. DBK által érintett szakasz. A munka nem könnyű a köves terep miatt.
A szintbehozás után az ösvény oldala megerősítendő, ehhez anyagot szerintem kapunk.

2. az 1. ponthoz hasonló a helyzet a Gubacsi-hálás / parkoló utáni szakaszon a Z-háromszög jelzésen. Itt talán kevésbé köves a terep.

az 1-2 pontokat látványos lenne a 2018-as DBK-ra megcsinálni...

3. Malom-völgy híd
A megszűnt "nagy" híd helyére, a rétre mindenképpen szükséges egy új híd, ez látványos Kornél-féle minta szerinti csodálatos lenne.
Illetve innen némileg még Dél felé lévő patakátkelő is elbírna egy hidat.

4. Vasedény-ház helye
Prominens helyszín, ide egy pihenő öregbítené a BTHE hírét.

5. Bozót-tisztítások a BKT mentén - ld. Pali levele
Fontos téma. Javasoltan jelzendő az erdészet felé, közmunkásokkal meg tudják csinálni, lényegesen hatékonyabb és gyorsabb.

6. Források
????

7. Kisinóci-rét
itt van már értelmes és jó állapotú pihenő? Jelentős forgalmú hely.

Koncepció ismeretében szinte bármely fenti munkához tudok is csatlakozni, akár az előkészítésben, de a terepi munkában is.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Április-május lenne az az időszak, amikor a tavaly felfestett zebegényi körsétaút terepi tábláit, oszlopait kihelyeznénk. Összesen 6 terepi helyszínre telepítünk információs táblát, valamint 10-12 helyszínen helyezünk ki oszlopokat útjelző táblákkal. Ezeknek az előkészítésében, kivitelezésében kellene segítség.
A faanyagot még a héten vagy legkésőbb a jövő héten beszerzem, utána lehetne kezdeni az előkészítést (méretre vágás, gyalulás, csiszolás, pácolás, impregnálás, stb.), majd ha van egy napra legalább egy 3-4 fős csapat, akkor neki lehet kezdeni a terepi munkának. Itt lenne lyukfúrás, némi betonozás, valamint a tábla összeszerelése.

A hétvégék mellett, ha megfelelő érdeklődés, akkor akár hétköznap is mehetünk. Kérem akinek van kedve, ideje jelezze, hogy mikor és miben tudna segíteni.


   
VálaszIdéz
Oldal 1 / 3