Cserháti jelzésfest...
 
Értesítések
Minden törlése

Cserháti jelzésfestések

114 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Likes
2,199 Megtekintés
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Jelzésfestő események a Cserhátban.


   
Idéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

"A jelzésfestéshez annyit szeretnék hozzátenni - akár pályázaton kívül -, hogy az Andezit elejét, Galgagutától Vanyarcig, csináljuk meg (kb. 7 km). Azt még néhány évvel ezelőtt Forgács Petiék főleg egyoldalas szögelt műanyag lapkákkal oldották meg. Ezt lehet, hogy az idei évben elkezdenénk részben Galgaguta, részben Vanyarc belterületen.

Üdv:
mp"

Hahó,

Szerintem az lenne a korrekt, ha a teljes Z+ turistautat felújítanánk, ez összesen 8,83 km.
https://turistautak.openstreetmap.hu/turut-6070497

Ha 2019-es túrára szeretnénk megcsinálni, akkor valóban ebben az évben neki kell kezdeni, mert a márciusi festés nagyon időjárás függő. Az elmúlt években március 15.-én volt már gyönyörű meleg idő, de hóesés is.
Viszont nekem a szeptember - október hónap nagyon sűrű, nem tudom előre megígérni, hogy tudok segíteni.

Üdv,
Kornél


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszi a topikot.

Kornéllal egyet értek, legyen a teljes útvonal felújítva.

Szerintem ez akár a 2019-es vállalásaink része is lehet, akár már idén megkezdve a kivitelezést.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Én is köszönöm a topikot.
Átgondolva amit írtatok, nem is olyan egyszerű a helyzet. A Z+ jelzés a Szirák és Vanyarc közötti hegyen lévő Z sáv jelzést köti össze Galgaguta vasútállomással. Már az is kérdéses, hogy a Szirák és Z sáv / Z + kereszteződés közötti szakaszt mennyien járják, véleményem szerint ez konvergál a nullához. Persze felülről. Majdhogynem nagyobb értelme lenne megcserélni a jelzéseket: a Z sáv jelzés indul Gguta vá-ról, a Z+ (vagy inkább Z négyzet) megy be Szirákra. A másik kritikus része a Z sáv jelzésnek az a völgyi szakasz, ahol 3 évvel ezelőtt április elején Macikupaccal elég komoly időt töltöttünk a nyomvonal megtisztításával: történetesen egy közel 150 m-es szakaszon visszafoglalta a bozótos. Ezen a szakaszon új nyomvonalat kell keresni a jelzett útnak.
Beszéljünk róla, első körben mindenképpen a ttúrával járt útvonalat újítsuk fel, a maradék rész nagyobb fele műúton vezet, a maradék szakaszon meg nem lehet hova jelzést festeni.
(Most néztem meg a térképet és állapítottam meg - amit eddig is tudtam -, hogy a Z sávnak nincs vége. A Szanda-hegy alatt van "vége" a Bánya műútnál. Ennek így nincs sok értelme.)

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@gulyaszsolt)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tegnap befejeztük a Nőtincs-Ősagárd közti K4 jelzés maradék 2km-én a szín felfelfestését. Egy tábla nagyon kellene az Ősagárd előtti gázvezetékhez, de ezt az önkormányzatok fogják intézni.


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Van otthon 2db fatáblám, azt fel lehet használni (MTSZ-s volt, a Bükkben volt korábban).
Mit szeretnél rá felíratnak? Szerintem csináljuk meg, rakjuk ki és az önkormányzat fizesse ki. 🙂


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Táblák nálam is vannak, illetve tudok is gyártani igény szerint.


   
VálaszIdéz
(@gulyaszsolt)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A tegnapi közgyűlésen elhangzott jelzésfestési tervek közül a P- jelzés Katalinpusztai-Gyadai réti szakaszának felújítását magamra/magunkra vállalnám (a Tótúra 18-as távja erre megy). Egyúttal javaslom az P- nyomvonalának megváltoztatását Katalinpuszta elején: a romos Czettler-kúria nem éri meg a kerülőt, a nagyforgalmú 2-es úton való életveszélyes sétát, majd volt Lázár-csárda körül kószáló kutyákkal történő eseteleges hadakozást, miközben a képen kékkel jelölt útvonalon kellemes kerékpárúton/járdán, a 2-es utat zebrán keresztezve juthatunk be a faluba.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Zsolti javaslatával maximálisan egyet értek.


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó!

A Pest Megyei Természetbarát Szövetség, Verőce és Katalinpusztai kirándulóközpont között újítja fel a turistautat.
Minket a Katalinpusztai kirándulóközpont és Kosd közötti 9,3 km-s rész felújítására kértek fel. De szerintem itt nem kell az egészet felújítani, csak rövidebb szakaszokat, amik rosszak.

A változtatás jogos, Pest Megye már korábban meg is kérte az engedélyt az új nyomvonalra.
Ők is ezt nézték ki a bejárás során.

Üdv,
Kornél


   
VálaszIdéz
(@gulyaszsolt)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

OK, a vállalásunk így is áll, vasárnap körbe is nézünk 🙂


   
VálaszIdéz
(@gulyaszsolt)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Lehet további módosításokat is kérni? A Gyadai-réten van egy nehezen járható, - főleg nyáron- benőtt szakasz, ahol a nagy többség alternatív útvonalat választ. Célszerű lenne, ha arra vezetne a jelzés is, amerre a túrázók tényleg mennek.

Üdv,
Zsolt


   
VálaszIdéz
(@oszi323)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tavaly jártam egyszer én is arra a Gyadai-réten, azt hittem valamit benéztem, mert már kúszni-mászni kellett és úgy éreztem a kutya sem járt még erre, de időnként láttam piros fakult jelzést, így valahogy átvergődtem rajta. Gondolom ez lehetett, amit Zsolti említett. Ha tényleg van alternatív út amelyet a turisták kijártak, akkor igazodni kell hozzá vagy pedig itt nagy irtásra lenne szükség.


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia Zsolti,
Persze, ilyen esetben változtatni kell.
Az erdésszel kell egyeztetni, hogy mit javasol.
Üdv,
Kornél


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Idén kerül kiadásra új Cserhát térkép (Cartographia).
Berki Zoli kérésére kérem gyűjtsünk össze minden módosítani és javítanivalót, valamint újdonságot. A határidő június közepe. Vagyis ha tavasszal elküldjük az összeszedett infókat, akkor biztosan rajta lesz minden a 2019-es kiadáson.


   
VálaszIdéz
Oldal 1 / 8