BTHE rendezvények 2...
 
Értesítések
Minden törlése

[Lezárva] BTHE rendezvények 2024-ben

21 Bejegyzések
7 Felhasználók
14 Likes
256 Megtekintés
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Ugyan még csak most ért véget a nyár nagyjából, de jó volna időben elkezdeni a jövő évi eseménynaptár összeállítását. Mr csak azért is, hogy ne alakuljon az ideihez (is) hasonló határozatlanság.

Részemről javaslatok, elképzelések hamarosan.


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Ami biztosnak tűnik, s szinte mindenben az eddigiekhez hasonló lenne:

január 28. (vas) - Fel a Csóványosra!
március 23. (szo) - Dél-Börzsönyi kilátások 40/30/20/10/5
október 20. (vas) - Fel a Hegyes-tetőre!

S ami tervben van, de még gondolkodom rajta:

májusban valamikor - Nosztra 40/30/20/10 (faluházból, de magunknak főznénk)
június második felében - Ipolymente K + GY + V

Jöhet és jöjjön minden egyéb ötlet, elképzelés.


(@zsolti)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 18
 

Még valamikor a '90-es évek első felében volt olyan téli(?), éjszakai(?) tt, hogy "Nagy alternatív túra a Börzsönyben" vagy valami nagyon hasonló névvel, de a TTT eseménynaptáraimat már kidobtam, szóval mindegy is. Ennek az volt a lényege, hogy Liliompusztáról kellett kettő(?), a rajtban megkapott pont érintésével tetszőleges útvonalon eljutni Drégelyvár vmh-hoz. Ilyeneket akár csinálhatnánk is.

Elindítjuk őket akár egyénileg, de inkább pár fős csapatokban és akár több érintőpont is lehet, de mindig csak az előzőn tudják meg a helyét. Tudom, ez némileg hasonlít a mostani hamahamás túrákra, bár a feladatokat én hanyagolnám.

 

Nem kellene hozzá sok ember és simán lehet velük gyalogoltatni 30-40 kilométert is.

 

Ötlet?

Fino alla morte!


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Teljesen jó ötlet szerintem. Többször is szóba került a múlt években az egyszer megrendezett tájékozódási túra és annak ismétlése. Ez most valami hasonló lehetne.

Ilyet csinalhatunk akár "el kell jutni A-ból B-be" jelleggel, de akár korturakent is. Az első verzió nekem szimpatikusabb, de akkor a rajt és cél olyan helyen kellene legyen, ahol értelmes a közlekedés, mondjuk át lehet emberi időben jutni vonattal.

Konkrét ötlet: rajt - Nógrád vá. / Cél: Zebegény, pontok pedig: Királyháza, NHH, Nagybörzsöny, amik variálhatóak így külön távok is adódnának.

Tényleg csinalhatunk valami ilyesmit, jó frappáns név kellene hozzá. 


   
(@zsolti)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 18
 

@ikrieger 

Ha tömegrajt van, akkor az indítóhely lehet mostohább környék is, meg ezzel már szűkítettük a cél nyitvatartását is. A kiírásban pedig megadjuk, hogy hagyd a kocsit teszem azt Vácon, Szobon, akárhol és az adott tömegközlekedési módon juss el a rajtba. Így a cél is lehet bárhol, ahol tudunk értelmes helyet találni. Akár még olyan lehetőségeink is vannak, hogy bizonyos szakaszokat kötelezővé teszünk és a fokvéd területekről kitiltjuk őket. Én nem bajlódnék külön távokkal sem. Vagy ha már mindenképp, akkor a közbülső pont lenne civilizáció közelében, ahol akár kiszállni is lehet, de nem ad lehetőséget közlekedési eszközök igénybevételére.

Fino alla morte!


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

@zsolti Lehet akár tömegrajt is, de lehet egy 1-2 órás rajtintervallum is. Mondjuk 7-9 vagy ilyesmi. A célba még így is simán át lehet érni. A célt mindenképpen olyan helyre tenném, ahol jó a tömegközlekedés, s akár még reggel az autót is a cél közelében tudják hagyni. Ezért adná magát mondjuk Zebegény.
A rajt valóban lehet 'egyszerűbb', kevésbé komfortos helyszínen is, pl. Schäfferkút vmh., de mindenképpen vonattal/autóval megközelíthető helyet választanék.

A távok esetében csak arra gondoltam, hogy lehessen dönteni ki mennyit keres fel az érintőpontokból. Mondjuk a rajt-cél között 1-et legalább fel kell mindenkinek keresnie, de onnan akár mehet a cél felé is egyenesen (vagyis ahogy tud), de a hosszabb túrát választók még felkereshetik a 2. és 3. pontot is. Ennek megfelelően kapnának valami bronz/ezüst/arany jelvényt vagy kitűzőt.

A fix/kötelező pontok mindenképpen olyan helyen legyenek, ahol aránylag könnyenki tud szállni , valamint ahol a mi pontőreink is kényelmesen el vannak, tudunk szolgáltatást is adni/osztani. Emellett plusz díjazásért/ajándékért cserébe be lehetne tenni alternatív pontokat is, 1-1 hegycsúcs vagy forrás formájában mondjuk. Oda meg tehetnénk ki dobozban mondjuk plusz kitűzőt vagy hasonló.

A legrövidebb (1 köztes pont érintése) valami 20-25 km kellene legyen optimális útvonalválasztás esetén, a leghosszabb pedig mondjuk max. 40 km, hogy reálisan elvárható legyen a 10 órás menetidő. Szintidő nem lenne, de a cél zárna este 6-kor vagy 7-kor és ennyi. S persze nem kell szalagozni és söprű sem szükséges.

Nekem a fő kérdés, hogy miként lenne meghirdetve, mint egyéni vagy mint csapatos esemény, vagy mindkettő? Előnevezés a csapatnál kötelező lenne, itt kaphatna kupát vagy valami érmet is akár, egyénileg meg szerintem jöhetne akár 'csakúgy' is.


   
(@zsolti)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 18
 

Az érem/kupa értelmét tömegrajtnal látnám, az lenne - szerintem - objektíven egymáshoz mérhető. A másik jelentős különbség kettőnk elképzelése között, hogy nálam mindig csak a következő pontot kapnák meg és így értelemszerűen a cél helye is csak az utolsó közbülső pontnál derülne ki. A te gondolatmeneted szerint meg az előre tudható. Jól értem?

A plusz pontokat ajándékokért én hagynám. Ugyanúgy el kellene azokat hozni, mintha söpörnénk.

Fino alla morte!


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

A rajt és a cél helyszíne az elképzelésem szerint előre tudható volna, a köztes pontok viszont nem. Úgy vélem, ha értelmes mennyiségű résztvevőt szeretnénk, akkor a célt is előre meg kell mondani.


   
(@zengo)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 29
 

Sziasztok!
Ez az idei év nagyon nem volt jó. Köszönöm a türelmet, meg az imákat, de esélye kevesebb volt, mint bemondása a z októberi rendezvénynek. Jelöljünk ki jövőre két hétvégét és januárban elkezdem szervezni mindkét túrát.
2024. április 14. vasárnap - Andezit 30/15
2024. október 19. (20?) - Mecsek 1800/1000/700/400

Üdv:
mp


(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Köszönet az újabb eseményekért és dátumokért, a Mecsek túrát vagy 1 héttel korábban vagy később kellene csinálni, hogy ne ütközzön a Hegyes-tetős rendezvénnyel. 

január 28. (vas) - Fel a Csóványosra!
március 23. (szo) - Dél-Börzsönyi kilátások 40/30/20/10/5
április 14. (vas) - Andezit 30/15
október 19. (szo) - Mecsek 1800/1000/700/400
október 20. (vas) - Fel a Hegyes-tetőre!


   
Himmer Réka reacted
(@eva0405)
Tag
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 6
 

Sziasztok!

Jövőre sem rendezünk tótúrát, egyelőre nincs kapacitásunk rá.

A többi túrára ahogy eddig is, megyünk segíteni.

Sajnos idén kimaradtak a jelzésfestések is, jövőre remélem oda is eljutunk.


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Tótúrát sajnálom, de teljes mértékben megértem a döntést.

A jövő évi naptárhoz hozzáadok pár dolgot, melyek nem rendezvények, de jó volna ezeket is előre időben rögzíteni:

január 6. (szo) - BTHE évnyitó túra a Börzsönyben
január 28. (vas) - Fel a Csóványosra!
február 8. (csüt) - BTHE éves közgyűlés

március 23. (szo) - Dél-Börzsönyi kilátások 40/30/20/10/5
április 14. (vas) - Andezit 30/15
június 28-29. - BTHE  egyesületi jelzésfestés a Börzsönyben / 1.
augusztus 24-25. - BTHE  egyesületi jelzésfestés a Börzsönyben / 2.
október 19. (szo) - Mecsek 1800/1000/700/400
október 20. (vas) - Fel a Hegyes-tetőre!

Emellett javasolnám, hogy októberben vagy a Mecsek túra hétvégéje vagy a Hegyes-tető! túráé legyen egyesületi hétvége, ahol a túrarendezés mellett egyéb közös programokra is lehetne időt és pénzt szánni.


   
(@zengo)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 29
 

Jövőre 10.23 szerdára esik. Legyen a mecseki rendezvény 10.26 szombaton. Így - akár - 4-5 napot is lent tölthetünk. A szállást időben el kell kezdenem intézni, mert nagyjából ilyenkor lesz őszi szünet is. Plusz van valami gyíkja a Mecsekerdőnek is, de fentről fogom megközelíteni a problémát, a vezérigazgatótól.

Üdv:
mp


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Részemről teljesen jó az október 26-i dátum, mindenképpen próbáljuk majd úgy szervezni a dolgainkat, hogy 1-2 éjszakára távol legyünk és csatlakozzunk.

A Hegyes-tető dátuma azért kötött valamennyire, mert a BKT füzet új kiadásában ezt tüntettük fel.

január 6. (szo) - BTHE évnyitó túra a Börzsönyben
január 28. (vas) - Fel a Csóványosra!
február 8. (csüt) - BTHE éves közgyűlés

március 23. (szo) - Dél-Börzsönyi kilátások 40/30/20/10/5
április 14. (vas) - Andezit 30/15
június 28-29. - BTHE  egyesületi jelzésfestés a Börzsönyben / 1.
augusztus 24-25. - BTHE  egyesületi jelzésfestés a Börzsönyben / 2.
október 20. (vas) - Fel a Hegyes-tetőre!
október 26. (szo) - Mecsek 1800/1000/700/400


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Visszatérve az alternatív útvonalas ötlethez: meg lehetne ezt valósítani mondjuk Börzsönyi Vertikál néven, s valóban északról-déli irányban kellene átszelni a hegységet. A rajt lehetne akár Kemencén (Csarnavölgyi Söröző), de Perőcsényben a buszfordulónál. Mindkét faluba el lehet még reggel is jutni busszal Szobról, valamint az autóknak is van hely, ha ott akarja valaki hagyni.

A cél Zebegényben lenne, innen vonattal és busszal könnyen el lehet jutni a rajthoz. Alapesetben egyetlen érintési pont lenne, még pedig Csóványos vagy esetleg a Nagy-Hideg-hegyi th.

Ha Perőcsény-NHH-Zebegény útvonalat nézzük, akkor a legkézenfekvőbb megoldás:
Perőcsény - NHH P+
NHH-Kóspallag-Törökmező-Vizes-árok OKT
Vizes-árok-Zebegény Z+ és Z sáv
Szerintem ez kb. 25 km és nagyjából 1000 m a szint.

A hosszabb (választható) távok esetében a pluszban érintendő pontok lehetnének:
Kisirtáspuszta
Letkés
De akár keleti irányba is el lehet térni a legrövidebb észak-nyugati útvonaltól: pl. Perőcsényből rögtön Királyháza vagy Závoz felé indítani őket, onnan Csóványos vagy NHH, majd Kisirtáspuszta.

Időpontnak mégis inkább olyan lenne jó, amikor a nappalok hosszúak, így június második fele jönne szóba leginkább.


   
Oldal 1 / 2