BTHE rendezvények 2...
 
Értesítések
Minden törlése

[Lezárva] BTHE rendezvények 2024-ben

21 Bejegyzések
7 Felhasználók
14 Likes
255 Megtekintés
(@zsolti)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 18
 

Bár a "vertikál" alapesetben a függőlegest jelenti, értem a koncepciót.

Én úgy választanám ki az érintendő pontokat, hogy ne legyen triviális a választandó útvonal. Tehát perőcsényi rajt esetén mondjuk Foltán-kereszt; bár most csak virtuális térkép van előttem. 😆 

Fino alla morte!


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Vertikál = észak-dél, vagyis alaptájolású térkép esetén függőleges.

Várom az ötleteket.


   
(@sunbalazs)
Tag
Csatlakozva: 5 év telt el
Hozzászólások: 6
 

Kedves Sporttársak!

Nem azonnal írok, mert gondolkodtam a lehetőségeken.

A Mecseknek és a tervezett összetartásnak örülök, a tótúrát sajnálom.

Javaslom, eddig még kevésbé érintett börzsönyi helyeket is mutassunk meg.

Jó ötletnek tartom, ha csak az állomásokat adjuk meg és saját tervezésben, útvonalon keresik fel. Bár ennek az a kockázata, hogy eltévedhetnek és segítséget/mentést kell szervezni.

Drégelypalánk – Sáferkút (időszakos vasúti megállóhely, idén november 26-án szünik meg) – Drégelyvár – Szondi kopjafa és kápolna, vagy Csitár.

Kemence – Kőrózsa – Királyháza – Godóvár – Feketevölgy – Perőcsény

vagy Perőcsény felé aztán a piroson Holló-kő – Salgóvár – Rustokvár – Nagybörzsöny.

A Csóványos klasszikus, a közelében valahogyan érinteni kéne a piros/kék háromszöget Három-hányás nyereg- Oltárkő – Spartacus forrás – Rakodó.

Ez az útvonal sokáig nehezen járható volt – nem is ajánlották – viszont május 09-én bejártam, kényelmesen járható.

Nyáron alapvetően evezem és sátorozom, így a jelzésfestéseken, csak igen korlátozottan tudok részt venni. Bár szívesen teszem, mivel gyakran bosszankodom a felfestett jelzések hiányosságában. A két hete a Bükkben a Bánhorváti – Damasa-szakadék – Sajóvelezd útvonalon a Tanösvény jelzést alig találtam és követhetetlen volt. Össze kellett szednem 40 év túrázás tapasztalatát és mint egy vaddisznó jöttem le a hegyről. Azért egy Tanösvénytől többet vártam.

A jövőben is készséggel állok rendelkezésetekre.

Amit kaptam, azt mindent köszönök!

Sporttársi üdvözlettel

Samuváry Sün Balázs


   
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 128
Topic starter  

Mivel beadtuk a rendezvények támogatására vonatkozó pályázatunkat, így a Nosztra túra és az Ipolymente kerékpáros (estelegy gyalogos) is bele kellene kerüljön a naptárba. Ennek értelmében a lista valahogyan így nézne ki, nyílt rendezvények vastaggal vannak kiemelve:

január 6. (szo) - BTHE évnyitó túra a Börzsönyben
január 28. (vas) - Fel a Csóványosra!
február 8. (csüt) - BTHE éves közgyűlés
március 23. (szo) - Dél-Börzsönyi kilátások 40/30/20/10/5
április 14. (vas) - Andezit 30/15
május 25. (szo) - Nosztra 40/30/20/10

június 28-29. - BTHE  egyesületi jelzésfestés a Börzsönyben / 1.
augusztus 11. (vas) - Ipolymente Kerékpáros (esetleg gyalogos)
augusztus 24-25. - BTHE  egyesületi jelzésfestés a Börzsönyben / 2.
szeptember 21. (szo) - Bakancsok a Duna irányába 50/30/20/10
október 20. (vas) - Fel a Hegyes-tetőre!
október 26. (szo) - Mecsek 1800/1000/700/400

- Még valami igazán egyszerű Mikulás túra férhetne még bele, akár mint egyesületi esemény is.
- Az október 25-27 hétvége akkor legyen mint egyesületi összejövetel meghirdetve majd?
Vélemény, javaslat?


   
Himmer Réka reacted
(@andrew79)
Tag
Csatlakozva: 8 év telt el
Hozzászólások: 18
 

@ikrieger Az eseményeket beírtam a naptáramba, igyekszem / igyekszünk minél többön részt venni. A Mikulás-túrát támogatom. A hétvége részemről lehet az október 25-27., van egy konkurens programom, de annak egyelőre kicsi az esélye.


   
(@histvan)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 8
 

Örülök, hogy ismét éledezik az egyesület!Részemről minden vállalható és vállalhatatlan akciót vállalok amíg adatik....
Üdv! histvan


   
Oldal 2 / 2