Börzsönyi jelzésfes...
 
Értesítések
Minden törlése

Börzsönyi jelzésfestések

1,711 Bejegyzések
12 Felhasználók
22 Likes
49.1 K Megtekintés
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tudnál elérhetőséget írni hozzá?
A szakasz benne van az idei MTSZ pályázatunkban és bár jelen állapot szerint valószínű h. nem fogjuk tudni megfesteni szept. 1-ig, emiatt is mindenképp egyeztetnünk kell róla. Van esetleg pontos GPX is? A 30-40m-rel gerincről elterelésnek van kijelölt ösvénye, járható?


   
VálaszIdéz
(@guttig)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Nálam változott a program, Palival is egyeztettem, nem fogok jönni a hétvégén.
Jó munkát, szép időt a csapatnak.

Üdv:

GG


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hmmm... Érdekes. Én nem tudok arról, hogy Szabolcsot kérte volna fel bárki is, bár elég közel vagyok a DINPI-hez. Igazából GPX-em nincs, de akkor megkérem Lacit, hogy küldje el azt (is).
Szerintem nincs ott kijelölve ösvény. A régi (ki tudja melyik terelés előtti) is csak úgy kanyargott a fák között, bár azt kitaposták az idők során.


   
VálaszIdéz
(@varga)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!
Tegnap Bezi Janival -egy régebbi vállalás szerint- áthelyeztük a BKT egy kb. 900 méter hosszú szakaszát a Farkas-völgyben, a Gránát-patak felett (csatolt térképen). A szakasz Nagybörzsöny felé eső végén, a műút csatlakozása előtt volt egy 10-15 m szélességű fatorlasz, melyet 1 órás munkával sikerült eltakarítanunk (ez a rész most már jól láthatóan kijelölt). Az újabb térképeken ezt a részt már erre az átterelésű útra jelölték.
Üdv: varga 


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

 Sziasztok!
Ma sikerült bejárni a DarányiLaci által kezdeményezett Kemence-Magosfa Z útvonalterelését. A hétvégén a Börzsöny Alapítvány (MME) fent voltak, és részben ösvényt húztak, részben jelöltek. Ez alapján valószínűsíthetően már látszik a teljes kép:  Teljes tervezett terelt útvonalhossz kb. 3,3 km. Ebből kb. 300m a Z4 átfestése Z-re, szűk kilométer (de nagy szint) a régi Zöld újrajelölése (benne egy nehézséggel: újraépítendő/jelölendő patakátkelés), majd kb. 1,9 km a Miklós-tető gerincén, itt-ott kissé letérve haladó egyrétegű alappal már megjelölt út. Csatolom a mai bejáráson készült GPX-et.
Az elkészített egyrétegű alap itt-ott sűrítésre szorul, de - ideiglenesen - elfogadható, néhol kifejezetten jó minőségű (szabványos méret, kontúrok, kevés megfolyás). Beszéljünk majd DarányiLacival (akinél maradt állítólag sablon és festék - reméljük bölcsen használja:), és ha van októberben 3-4 ember akikkel - várhatóan hétköznap - össze tudnánk jönni, jó lenne megcsinálni a teljes terelést. Amennyire én tudom, februárban már mindenképp szeretnék életbe léptetni a terelést, tehát a gyorsaság miatt, az őszi nappalokat/időjárást is figyelembe véve lehet hogy működhet egy ideglenesen egyrétegű festés, amit jövő tavasszal/nyáron (MTSZ pályázat keretében) végigfestünk második réteggel is.

 

 


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ma sikerült beszélnem Darányi Lacival, hétfőn (november 8.) 8 órakor találkozunk a Vilatinál hogy dolgozzunk az új úton (részben festeni, részben még kicsit építeni/tiszítani), azt mondta igyekszik ő is hozni még embert. Gyertek ha tudtok. Várhatóan Gödön 7-kor, Vácon n8-kor leszek autóval.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Az sajnos hétköznap.
Nektek jó munkát!

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

István!

Henrik ellenőri munkájának TIG-jét aláírtad?
A jelzésfestéseket már átutalta az MTSZ, de az ellenőri munka még lóg a levegőben.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok, A Diósjenői Erdészet részéről érkezett egy kérés: új turistautat kell létrehozni a Drégely várához ellátogató – egyre növekvő számú – turista részére. Jelenlegi tapasztalataik szerint sokan, a behajtani tilos tábla ellenére is ráhajtanak a Pénzásás felé vezető erdészeti útra azért, hogy a várhoz minél közelebb tudjanak jutni gépjárművel. A mellékelt térképvázlaton piros vonallal megközelítőleg vázolt új turistaút szakasszal – létező földút felhasználásával – szeretnék összekötni a már meglévő piros sáv jelzést és az erdészeti út kezdeténél lévő sorompótól Nagyoroszi felé eső területet (volt laktanya környéke), ahová parkolót terveznek. István javaslata volt, hogy a turistaút ()P+ vagy P4) vezessen a falú állomásáig.  Beszéltem Sovány Mihály (+36-20/444-6834) erdésszel, ő a projekt felelőse.Mondta, hogy a régi sorompót elektromos sorompóra cserélik, ami távirányítóval vagy kóddal fog működni. Amire ez elkészül, addigra kérik a turistaút kialakítását. Mondtam neki, hogy a festéshez jó idő kell, azt meg kell várnunk. Kértem a munka kifizetését, illetve javasoltam a turistaút meghosszabbítását a vasútállomásig.A bejárást Pali kérésére 3 hét múlva fogjuk megejteni. Addig még hívni fog, hogy a sorompó várhatóan mikorra készül el. Üdv,Kornél
 


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Mi tavaly már nagyjából bejártuk ezt az útvonalat. Végig jól követhető és széles földutak vannak. Pont az általunk kirakott útjelző-oszlophoz lyukadtunk ki.


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ma volt szerencsém járni az új Z- jelzést a Börzsönyi alapponttól egészen a Csóványoson túli részig. Igazán látványos lett az új nyomvonal. Nem túlzás azt mondani, hogy a legjobb, ami az elmúlt 25 évben volt. A jelzéseken még van mit ügyködni, de klassz.


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok,

Csütörtökön (2022.03.03) nézzük meg a Nagyoroszinál létesítendő új utat.
Palival megyünk ki és 14:00-kor találkozunk Sovány Mihály erdésszel.

Erről 2022 febr. 04.-én írtam részletesebben, Zsolti hozzászólásai előtt.

Üdv,
Kornél


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Az erdész COVID-os lett, ezért nem mentünk ki
Következő időpont 2022.03.10. 08:00.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

- @István, elvileg a napokban meg kell(ett) érkeznie az MTSZ-es jelzésfestés pályázatnak postán. Ha megvan, írd alá kérlek és dobd vissza postára (esetleg Kornélnak/nekem személyesen).
- Nagyoroszi új turistaút: alapokat pár hete felfestettem, erdészettől várunk visszajelzést a sorompó üzembe helyezésére ill. oszlop áttelepítésére, ezután színezünk.
- Az idei tavasz nekem brutálisan foglalt volt és van, a következő hetekben az egyetlen szabad hétvégém lesz: a pünkösdi - ha akad két-három ember aki jönne, akkor menjünk festeni pünkösdkor (jún. 4-6), akár két napra bernecei alvással akár csak egy(ik) napra (nekem most még SzoVaHé mindegyik jó).


   
VálaszIdéz
(@bence)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nekem a szombat biztosan jó lesz festésre, sőt, akár a péntek is.


   
VálaszIdéz
Oldal 109 / 115