Börzsönyi jelzésfes...
 
Értesítések
Minden törlése

Börzsönyi jelzésfestések

1,749 Bejegyzések
15 Felhasználók
44 Reactions
51 K Megtekintés
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 159
 

Mivel idén és valószínűleg később is a DBK túra bázisa Zebegény mellett az erdei sátortáborban lesz, így még a mostani alkalom előtt a héten elkészül a táborhoz vezető K4 jelzés felújítása. 

Emellett a falu felé készül egy új rövidke,  kb 400m hosszú Z4 jelzés,  ami a tábort és a faluban vezető Z sáv jelzést köti össze. 


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 159
 

Részben a Nosztra túra előkészületeinek keretében Lacikával rendbe tettük a Börzsönyi Kék Koppány-nyereg és Fekete-sár között szakaszát: a völgybe levezető és részben járhatatlanná vált nyomvonalat szürkéztük és a kék visszakerült az eredetileg is használt földútra, ahol a meglévő alapokat frissítettük és beszíneztük, de festettünk pár jelzést még pluszban is. Szerintem most egyértelmű és követhető ez a rész.

S ha már BKT: Ódamásd könyékén mielőbb rendbe kel majd tenni egy kicsi szakaszt, főképpen a műút környékén, ott nagyon ritkásak és régiek a jelek. A kisvasúton történő átkelés után a Sukola-kereszt felé már minden rendben, ezt a részt Paliék tavaly szépen megcsinálták.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 159
 

Az idénre tervezett dátumok:

június 15-16. (szombat-vasárnap) - Hétvége
július 20-21. (szombat-vasárnap) - Hétvége

Kérem lehetőség jelentkezzetek az időpontok valamelyikére, akár a teljes hétvégére, de akár csak 1-1 napra. Ha már 4-5-en tudunk dolgozni, akkor 1 nap alatt is elég sok munkát el tudunk végezni.
S természetesen ha van rá igény, akkor a tervezett munka mellett sort keríthetünk valami közös dologra is: bográcsozás, Dunapart strandolással, stb.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
Tag
Csatlakozva: 11 év telt el
Hozzászólások: 30
 

István, köszi a meghirdetést/emlékeztetőt. Jún.15-16 akár mindkét nap tudok jönni, a júl. 20-21 nem jó.


   
VálaszIdéz
(@farkasure)
Tag Admin
Csatlakozva: 7 év telt el
Hozzászólások: 17
 

Művész úrhoz hasonlóan jún. 15-16-án jövök és próbálok magas alkotói és sportszakmai színvonalon kontributálni a nemes cselekményhez.

A júliust egyelőre nem látom.

A hozzászólás módosítva: 2 hónap telt el , Farkas István

   
VálaszIdéz
(@gabcsi)
Tag
Csatlakozva: 1 év telt el
Hozzászólások: 6
 

Sziasztok! Június 16-án, valószínűleg gyerek(ek)kel tudok menni.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 159
 

Alakul, köszönet az eddigi jelentkezésekért. Szerintem egyelőre fókuszáljunk a közelebbi, júniusi időpontra. Az egyik nap biztosan fogok én is segíteni, szerintem amikor kevesebben leszünk.
Ha még lenne 2-3 ember, akkor az ipolydamásdi K+ jelzést biztosan készre tudnánk jelenteni.
Előtte megpróbálom megcsinálni a műúton-kerékpárúton vezető bő 1 km-es szakaszt, s akkor csak az erdei mintegy 4 km maradna.

Szombat (06.15): Pali, Farkasure, István (?)
Vasárnap (06.16.): Gabi és gyerekek, István (?)

Júliusra vagy esetleg augusztusra pedig jöhet más időpont-javaslat is akár. Ha a fenti K+ készen van, akkor Királyrét és NHH között kellene a K4 és K+ jelzéseken dolgozni. Talán ott a nagyon meleg is jobban viselhető, ha úgy alakul.


   
VálaszIdéz
(@nene)
Tag
Csatlakozva: 7 év telt el
Hozzászólások: 6
 

Sajnos én ezen a hétvégén nem tudok menni.Júliust még nem tudom.


   
VálaszIdéz
(@andrew79)
Tag
Csatlakozva: 9 év telt el
Hozzászólások: 19
 

@ikrieger Szombaton tudok segíteni, jó lenne minél korábban kezdeni, bár el tudom engedni a meccsnézést :-). Másnap - ha kell - 12-13h között tudnék csatlakozni a két fiúval (előtte futóversenyen leszünk).


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 159
 

Mindenképpen reggel kezdünk lehetőség szerint korán,  s a tervek szerint kora délután befejeznénk az adott napi munkát.  Persze az időjárás közbeszólhat...

Szombatra lassan van is egy hatékony csapat:

Szombat (06.15): Pali, Farkasure, András, István (?)
Vasárnap (06.16.): Gabi és gyerekek, István (?)


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
Tag
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 19
 

Hahó, Most hétvégén jövök mindkét napra!
@ikrieger Tavaly maradt nálad egy vonókés az egyesületi készletből, kérlek azt hozzad majd. Fehér festékre szükség lesz, megtudod venni vagy intézzem?


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 159
 

Remek. Akkor én a vasárnappal tervezek.

Szerszám minden van nálam,  amit kell viszek, fehér és kék festék is van. Ha már kell fehér szombatra is, akkor be kellene majd ugrani érte Zebegénybe. 


   
VálaszIdéz
(@andrew79)
Tag
Csatlakozva: 9 év telt el
Hozzászólások: 19
 

@ikrieger Kedves István!

Akkor vasárnap nekünk nem kell jönni, jól értelmezem (egyébként se tudnánk reggel menni), ugye?

Köszönettel: Kiss András


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Tag Admin
Csatlakozva: 12 év telt el
Hozzászólások: 159
 

András szerintem akkor gyertek szombaton, s másik összetételben folytatjuk a munkát vasárnap:

Szombat (06.15): Pali, Farkasure, András, Kornél
Vasárnap (06.16.): Pali, Gabi és gyerekek, Farkasure, István, Kornél


   
VálaszIdéz
(@montana)
Tag
Csatlakozva: 14 év telt el
Hozzászólások: 2
 

Sziasztok! A szombati csapathoz csatlakozom, ha lehet! 😎 


   
VálaszIdéz
Oldal 115 / 117