Útjelzésekkel kapcs...
 
Értesítések
Minden törlése

Útjelzésekkel kapcsolatos szabályzók, feladatok

213 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Likes
9,192 Megtekintés
(@jtomor)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó!

Jól értem, hogy a jövőben csak az festhet aki erről papírt szerez (természetjáró útjelző tanfolyam után sikeres vizsgát tett) ?

-Tj-


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Én úgy értelmezem, hogy a vezetőnek kell papírjának lennie, a többiek a segédmunkások.

Üdv:
Zengő


   
VálaszIdéz
(@varga)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Továbbra is lehet pingálni az erdőt, de ha támogatásban is szeretne részesülni a szaktárs, akkor először regisztrálnia kell és minősíttetnie kell magát:
"...a jövőben szeretnék szaktudásukat elismertetni (minősíteni), referenciáikat szélesebb körben megjeleníteni, ezáltal bekerülni abba a személyi körbe, akik útjelző felelősként központi támogatású munkákra megbízást kaphatnak..."
Ha ez nem történik meg, attól még természetesen részt lehet venni a munkákban (ahogy Zengő úr is írta). Egyesületi szinten vagyunk már páran, de ha tudtok és szeretnétek, akkor ti is jelentkezzetek be.

Üdv: varga


   
VálaszIdéz
(@jtomor)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszi, minden világos.

-Tj-


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

... Annyira rám ijesztettek ezzel 15 ezer forintos díjjal, hogy én azonnal regisztráltam a Kornél által megadott linken. Úgy tűnik sikeresen, mert már visszaigazoltak. Igaz ugyan, hogy konkrét referencia munkát nem jelöltem meg, bár megtehettem volna, pl. a múlt heti stratégiai jelentőségű sürgősségi sárga kereszt is bizonyára megfelelt volna... (Lássd a fotómell.)
Egyébiránt pedig most nincs türelmem feszegetni ezt a tanfolyamosdi-vizsgázós (mi több vizsgadíjas!) történetet... Csak elképzeltem mondjuk Varga kollégát vagy Krieger urat, stb. a vizsgabizottság előtt... Vajon kik lehetnek azok a rutinos, sok elméleti és gyakorlati tapasztalattal rendelkező jelzésfestő szakértő vizsgabiztosok, akik előtt majd megmérettetünk...?!

Üdv! P.


   
VálaszIdéz
(@varga)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Pista Bátyám, jól látod a dolgokat! Eddig is tartottuk és ezután is tartani fogjuk ezt a színvonalat, amit a legutóbbi jelzésfestésen is prezentáltatok. Így utólag is köszönet érte!

A korábbiakban már felhívtam a figyelmet arra, hogy újabb szerszámokat kell vennünk, mivel a régiek "elkoptak".
Most a www.mall.hu -n találtam pár akciós Fiskars profi eszközt (végignéztem szinte az összes hasonló szerszámot forgalmazó honlapot, de ezt találtam ár/érték arányosan a legjobb ajánlatnak), melyek megrendelésére kérném a beleegyezéseteket:
- kitolható fűrész barkács (Fiskars123860 - Xtract): 1 db = 5.690.-
- kitolható fűrész kerti (Fiskars123870 - Xtract): 2 db (4.790.-x2) = 9.580.-
- metszőolló forgónyelű ( Fiskars111540): 1 db = 6.890.-
- metszőolló hagyományos (Fiskars Professional 111960): 2 db (5.790.-x2) = 11.580.-
+ macséta tokkal együtt, vagy az eddigiekhez tokot kellene varratni (ehhez, ha tudtok kontaktok, vagy javaslatot, írjátok meg)
Ez így összesen 33.740.- + kb 1.000.- szállítási költség, tehát cirka 35 ezerből megúsznánk a jelzés előkészítéshez szükséges szerszámokat. A festékeket, ecseteket, kesztyűket - mint fogyóanyagot és eszközt - nem számítom ide, hiszen azokat folyamatosan kell igazítani a munkákhoz.

Üdv: varga


   
VálaszIdéz
(@B.Marjan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Varró kontaktot tudok adni. Profi, kreativ, megold mindent.


   
VálaszIdéz
(@hakatica)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Mihez kell? Olyan kell, aki a vasat (szőr, bőr, vastag overall, spec anyagok, ...) is tudja varrani, vagy inkább olyan, aki a finom anyagokat? És merre fele?, mert mindkettő a 15. ker-ben van.


   
VálaszIdéz
(@varga)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Erősebb anyagokból Cordura, erősebb Nylon,...) kellene varratni a meglévő macsétáinknak.


   
VálaszIdéz
(@hakatica)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Helló,

mi itt szoktunk javíttatni barlangász overallt, röntgen köpenyeket, .... - eddig mindenki elégedett volt vele:
http://w3.hdsnet.hu/roni/
Van neki mindenféle anyag, ill beszerzi ami nincs.

A www.speloeo.hu -n a srác épp az általad nevezett Cordura (500, 1000) anyagokból varr barlangász overallokat (nekem télen 500-asból varrt). Hogy eszköz tekintetében melyik a jobb a kettő között, azt nem tudom.
Egy megkeresést mindenképp megér. Ha 'csúnyán nézne', h honnan az ötlet, akkor nyugodtan hivatkozz rám, h én ajánlottalak a Szemlőből.

Őket én nem ismerem, de vannak többen is nálunk, akik velük varratják a felszereléseiket: http://altoalpin.hu/

Remélem, tudtam segíteni.


   
VálaszIdéz
(@varga)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

A korábban felírtak alapján beszerzésre került:
- 1 db metszőolló
- 3 db kitolható fűrész
+ 1 db gyalásó
Összesen: 27.500.- (Pistivel rendeztem).
A 2 db hagyományos típ. metszőolló elfogyott, azokat majd később rendelem.

Üdv: varga


   
VálaszIdéz
(@varga)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Ide raktam fel egy érdekes és elgondolkodtató MTSZ-s cikket a klímaváltozás erdeinket érintő hatásairól: http://termeszetbarat.hu/cikk/a_klimavaltozas_feladta_a_lecket

Üdv: varga


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok,

Jelzésfestő pályázatot írt ki az MTSZ

"A május 15-től augusztus 5-ig tartó kezdeményezés célja a meglévő turistautak megkopott, eltűnt jelzéseinek újrafestése és pótlása. Pályázni azok az MTSZ tudnak, melyek 2015. május 11-én rendezett tagsági jogviszonnyal rendelkeznek. A jelzések karbantartására vonatkozó pályázati kiírás és melléklete, valamint a pályázati adatlap a csatolt dokumentumok között található."

Kornél


   
VálaszIdéz
(@macikupac)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Pályázni azok az MTSZ tudnak,...

Gondolom innen kimaradt a "tagszervezetek" szócska.


   
VálaszIdéz
(@tonesz)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nem szeretnék "elvonni" senkit a börzsönyi festésről, de vasárnap (31-én) végigjárjuk a 2,5 éve kihelyezett tihanyi táblákat. Ha van olyan Tagtársnak kedve jönni, aki még nem jelentkezett a börzsönyi festésre, az jelentkezzen itt csütörtökig.

Reggel megyünk, este jövünk...

Üdv!

T.


   
VálaszIdéz
Oldal 2 / 15