Útjelzésekkel kapcs...
 
Értesítések
Minden törlése

Útjelzésekkel kapcsolatos szabályzók, feladatok

213 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Reactions
9,244 Megtekintés
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

"Kiegészítés a kerékpáros turistautak jelzésének felfestéséhez"


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó,

"Megújultak" az MTSZ szakmai füzetei, amit a a 2016. évi jelzésfestés pályázathoz ajánlanak.

A változások a JEZÉSFESTŐK SABLONMINTÁI, a TURISTA ÚTHÁLÓZAT ÉS JELZÉSRENDSZER és a TURISTAJELZÉS-FESTÉS című füzeteket érintették.

Számomra újdonság a veszélyt jelző piros felkiáltójel alkalmazása gyalogos és más jármódú (közút, vasút, kerékpárút, lovasút...) utak találkozásánál

Új melléklet: „Kiegészítés a kerékpáros turistautak jelzésének felfestéséhez”

A Szakmai füzetek füzetei ITT TALÁLHATÓK.

Üdv,
Kornél


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Az új jel:


   
VálaszIdéz
(@macikupac)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

No, akkor legalább erre is fény derült! A túlparton a ZOO-on bringázva már találkoztam vele, de nem tudtam, mit kellene jelentenie.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ilyet láttam már én is, sejtettem, hogy valami remek újítás ez. Azért kíváncsi vagyok mennyiszer fogok ilyet festegetni, de hátha.
Az lesz a jó ha hamarosan lesz "?" jelzés is!


   
VálaszIdéz
(@macikupac)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ilyet festhetünk nagyobb csomópontokba, de a következő pár száz méterről eltüntetjük az ott vezető jelzéseket.


   
VálaszIdéz
(@andrew79)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Én is láttam már, pl. a Csúcs-hegy alatt a kék és a kék kerékpáros jelzés találkozása előtt. De a Pilisben is van több helyen.


   
VálaszIdéz
(@tonesz)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Kedves Mindenki!
Szeptember 24-én lehetőség lesz jelzésfestő-vezető papírt szereznie, annak aki igényli ezt. A Természetjárók napja dobogókői rendezvény keretén belül alkalom lesz elméleti és gyakorlati vizsgát tenni.
Ennek előfeltétele egy felkészítő tanfolyam elvégzése, melynek elvégzését nekem kell igazolni. Ezt a tanfolyamot az egyesület szervezheti, végén nem kell házi vizsgát tenni.
Kornéllal egyeztetve, az érdeklődőknek kiküldjük a vizsgára felkészítő anyagot, amelyet elolvas a delikvens. Szeptember 10-e körül összeülünk egyszer, aztán elballagunk vizsgázni.
Ez a vizsga olyan papírt ad majd, mely megléte esetén elvileg soha az életben nem kell többet a jelzésfestő vezető papírt újítgatni.
Ha van időd eljönni a dobogókői vizsgára és szoktál festeni, illetve van kedved tanulni egy kis elméletet, jelezd részvételi szándékod. A vizsga ingyenes, viszont SZEPTEMBER 1-IG kell jelentkezni rá.
Ez a papír azért fontos, mert az egyesület úgy tud pályázni MTSZ-es jelzésfestő pénzre, ha vannak olyan tagjai, akik jelzésfestő vezetők.
Tehát: augusztus 31-e este 19 óráig jelezd ITT, ha szeretnél vizsgázni 2016. szeptember 24-én Dobogókőn!
Köszi!

T.


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

a korábban megszerzett jelzésfestő vezető minősítések érvényességéről mit lehet tudni?
Kérnék egy pontos és gyors infót, hogy esetemben pl. ez meddig érvényes. Illetve ezt meg tudom én is nézni valami MTSz adatbázisban?
Ez alapján döntök, érdekel a dolog.

üdv
Csaba


   
VálaszIdéz
(@tonesz)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

VCs nincsen benne abban a listában, mely a december 31-én lejáró minősítéseket tartalmazza. Próbálok holnap szerezni egy listát, melyben egyesületünk minden papírral bíró tagjáról van infó a témában.

T.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Jelzem részvételi szándékomat:)


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó,

Majdnem minden hónapban jön a „Útjelző Vezető hírlevél”, amiben van egy link, amin elérhető a minősítések aktuális státusza:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AtPMDoF3HOVldHk5c3NTb0ZIekpic3Q3bjQzTkVPTGc&usp=drive_web#gid=0

Ez alapján így állunk:

Kornél


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Kornél,
köszi az infót!
Akkor jól emlékeztem, hogy még nem járt le részemről.
Amennyiben más egyéb nem kell a státusz megtartásához, akkor ezúttal nem jelentkezem a szeptemberi képzésre.
Kell?

üdv
Csaba


   
VálaszIdéz
(@oszi323)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia Tonesz!

Engem is érdekel a vizsga.
Kell valamilyen adat, ami nincs meg?
Holnaptól egy hétre elutazom a BB-re. Lehet addig nem nagyon leszek elérhető.
üdv:
oszi


   
VálaszIdéz
(@B.Marjan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A vizsgára létszámot kell lejelenteni, gondolom ott helyben elég lesz a többi adat, eddigi jelentkezések:
1. Sebpali
2. Oszi
3. Toni

Kornél: Te tudsz valami többet a Ti státuszotokról?

M.


   
VálaszIdéz
Oldal 3 / 15