Börzsönyi kilátások...
 
Értesítések
Minden törlése

Börzsönyi kilátások túramozgalom

53 Bejegyzések
7 Felhasználók
4 Reactions
984 Megtekintés
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Annyiból igen, hogy az akkori turistautaktól távol helyezkedett el. Egyébként most már a Kun-rét is felkerülhet.


   
VálaszIdéz
 koko
(@koko)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Závpz-byereg, Kőszírt, Kun-rét. Nem lesz sok ilyen kicsi területen?


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A lenti lista korántsem végleges, csak az eddigi ötletek vannak benne összesítve. Szerintem 12-16 darab kellene, hogy a végén maradjon, de maximum 20.


   
VálaszIdéz
(@szabolcs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Száraz-fa-bérc? Igen szép onnan a Nagy-Inóc és a Korom-bérc és szerintem kevéssé ismert!


   
VálaszIdéz
(@szabolcs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Kukucska-hegy? Azt ráadásul mi jelöltük ki, BTHE útvonal és szintén alig járt ficakban van!


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Teljesen jó ötlet!


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Csatlakozom én is Szabolcs javaslatihoz, kiváló kiltások.
Jómagam is hagy toldjam meg eggyel. Az alábbi helyről alkalmas időben kiválóan lehet látni engemet meg Szabolcsot is. De asszem', hogy láttam már onnan a Vargát is ... Persze biztos még másokat is, ha mi épp nem vagyunk ott ...

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@szabolcs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ez elég Hovis volt. 🙂


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A hosszú listába én még betenném a Drégely-várat. Az már 1 híján 30.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A 30. meg legyen a Sátán-bérc - ha még nem volt.

De a kulcskérdés, hogy mi legyen a koncepció.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Például.
Egyébként én már most 34--nél járok úgy, hogy nem találtam meg a Nagy-kő-tetőt, az Aranyoskúti kilátót, a Dobogó-bércet, a Sátán-bércet és még nem került be a listába a Száraz-fa-bérc.
A koncepció, hogy az oldalpár egyik oldalán ott vannak az információk, a másikon egy térképvázlat szerű. Ez tartozik egy túrához. Lehet tovább is bontani, pl. a mostani lehet egy Nagybörzsöny-Gömbölyű-Kis-Koppány-Nagy-Koppány-Nagybörzsöny és egy Letkés-Sákola-Széles-Galla-Letkés. Ha a csóványosi kört is kettébontom, akkor ez 11 túra. Sok. Ott tartunk, hogy lehet 1 és 2 füzet is.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nekem eredetileg az volt a tervem, hogy a csúcsok/kilátások egy részére (max felére) helyeznénk ki ládikát bélyegzővel, esetleg a ládikán valami tartalék kóddal és QR kódos információval, stb. A bélyegzős dobozt nem a legláthatóbb helyre tennénk, s ehhez pontos leírást a mozgalom füzetében adnánk. Igazság szerint már elkezdtem maradék faanyagokból a ládikákhoz alkatrészeket darabolni...

A teljesítés pedig klasszikus érintőpontos lenne, volna benne valamennyi kötelező érintendő pont (többnyire a bélyegzősek), s esetleg valamennyi szabadon választható. Ha mondjuk van 30 pont összesen, akkor abból 20 felkeresése után legyen elfogadható a teljesítése, de akár csinálhatunk többszintű díjazást is (bronz - 10 pont/ ezüst -20 pont / arany - mind a 30 pont). A nem bélyegzős pontokra pedig a kálváriáshoz hasonló módon táblát és kódot tennénk ki.

A füzetet sem kellene túlbonyolítani, a szokásos ismertetők és teljesítési elvárások összegzése mellett, egy táblázat a bélyegző és kódos pontokkal, középen esetleg egy térképvázlat, valamint túraajánlatok, de ezek csak táblázatos formában, szöveges leírások nélkül.


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Salgóvár, Alsó-Hinta-rét, Gánti-pihenő, a tanösvény 3. állomása, Pogányvári-tisztás.

Kalapáljuk ki vagy 50-re és akkor a többszintűségnek lesz valóban értelme.

A koncepciót a teljesítés igazolására értettem. A PITE-sek sokat küzdenek az eltüntetett bélyegzőkkel. A fába csavarozósdit inkább valami kíméletesebb módszerre cserélném.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

István, valami ilyesmire gondoltál?
Mellékelem a listát is, amit felvittem a térképre.
A leírás meg gondolom ilyesmi lenne:

30,31,32 (sárgával jelöltek): Kemence, Községháza am. - Varjas - Cicőke (S,S3) - Lopona-fő - Fonottság - Csánki-kert - Kámor - Závoz-nyereg - Diósjenő, Dió Vendéglő (S3,S) - Diósjenő vá. (BKT)
21,4 km távolság, 701 m szintemelkedés, 674 m szintsüllyedés, nehéz túra (a túra nagy részében a Palóc Sárga útvonalon halad)
Mellé meg egy QR-kód, ahonnan le lehet tölteni a túra track-jét, valamint a hely a bélyegzőknek, bejegyzéseknek. Így egy túrához nagyjából 1 A5-ös oldal elegendő.

A túraajánlatokat a térképvázlaton használt színekkel meg lehet különböztetni. Mondjuk a lap szélének keretének adunk színt.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Egy kicsit átalakítottam a térképet, rákerült néhány színes fonal. Mellékelem a pecsételő helyeket tartalmazó próbalapot, amire felkerült oldalanként 1-1 QR-kód. Ugyanazt a színes fonalkupacot mutatja letöltés után, mint, ami a térképen van. Egyébként a színekkel oldunk meg mindent. A túraleírások a maradék helyre reményeim szerint beférnek.
A bélyegzők pontos helyének meghatározásához be kellene járni minden egyes útvonalat, ahol meg tudjuk határozni a közel pontos koordinátákat, tudunk fotózni, stb. Tehát, akkor felmérés indul.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
Oldal 2 / 4