Kerékpáros túrák a ...
 
Értesítések
Minden törlése

Kerékpáros túrák a BTHE tagjainak!

226 Bejegyzések
2 Felhasználók
1 Likes
3,450 Megtekintés
(@jtomor)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 78
Topic starter  

Itt a szerveződő biciklitúrákról lesz majd szó.

-tj-


   
Idéz
(@jtomor)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ahogy azt már a Szomjas tevében a karácsonyi bulin is említettem szeretnék néhány kerékpáros túrát csinálni, amelyekhez várom a kerekezni vágyó BTHE tagokat. Most csak nagy vonalakban a tervek.

1.) Szamoshát, Szatmári síkság, Tiszahát, Beregi Tiszahát (Csenger,Fehérgyarmat, Tiszabecs, Milota, Túristvándi, Szatmárcseke, stb.).

Ez egy hét lenne Június, Augusztus környékén az időjárás és a szabadidő függvényében.

2.) A Kis-Balaton és környéke. Itt a Fenéki tó és a Hidvégi tó területét járnánk be a vízügy útjain. A program -a kerekezésen kívül- elsősorban az élővilág megfigyelése lenne. Az időpont Augusztus eleje lehetne (Mátéfy Úr szigligeti szabadságának ideje, hiszen madarak ügyében Ő a profi és a Tevében már jelezte, hogy van kedve a programhoz). Az útvonal itt attól (is) függ, hogy sikerül-e engedélyt szerezni a hatóságoktól a zárt területen való tekergéshez. Tervezett időtartam kb 3 nap.

3.) A tavaly már meghirdetett őszi tekergés a Keszthelyi-hegységben és a Káli-medence környékén. Itt az időpont adott, hiszen kapcsolódó program a Szigligeti süllőfesztivál ami ebben az évben okt. 22-23.

Amikor már lesz a részletes program akkor ezeket az eseménynaptárban is meghirdetem. Addig is várom a véleményeket.

Üdv.

-tj-


   
VálaszIdéz
(@szabolcs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Engem változatlanul a Kis-Balaton és környéke érekelne leginkább, időpont is megfelelne. Ha arrafelé szabad kerekezni és sátrazni, akkor menjünk!

Üdv,
Szabolcs


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
Estimable Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 180
 

Szia Józsi,

Köszönjük a programlehetőségeket.
A Kis-Balaton program már ott a teve púpjánál is bogarat ültetett a fülembe, régóta vágyom csavarogni a területen.... s fogok is.
Használható bringám egyelőre már/még nincs, így (még passzolok), de ki tudja.

Addig a többieknek rajta!!


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Honorable Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 640
 

Mivel nyáron a határon innen (meg úgy eleve síkabb vidékeken) csak kerékpáros túrára adom a fejem, ezért nagyon örülök a topiknak és a programjavaslatoknak.

Magam részéről a Kis-Balaton egyértelműen mehet! Madaras program intézése, ha oldható persze, legyen benne, szerintem ha ennem van valami extra költsége, akkor egy részébe az egyesület is bele szállhat majd.

Napi távok: részemről a 70-80 km egyértelműen mehet, de szerintem 100-120 km teljesítése sem lehetetlen országúton. Sátrazást vállalok, sőt...


   
VálaszIdéz
(@szabolcs)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 61
 

S a végén végre egy halzabálással egybekötött csobbanás a szigligeti strandon, majd búcsúest-sátorban alvás a tanösvény egyik kilátópontjánál? Hm?

Üdv,
szabolcs


   
VálaszIdéz
(@jtomor)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 78
Topic starter  

🙂


   
VálaszIdéz
(@histvan)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 67
 

Fiúk!
Én már babonából sem merek mondani semmit. Számomra most Szatmár is és a Kis-Balaton is az álmok netovábbja..., tudom, már az (túra)útszéli pocsolyának lehet örülni.

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@szabolcs)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 61
 

Pista Bátyánk,

addig még sok víz "lefolyik" a Balatonon, ott leszel azt' kész. Mi ezt tudjuk már előre, azért szólok! 🙂

Üdv,
Szabolcs


   
VálaszIdéz
(@macikupac)
Estimable Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 170
 

István, Toni!

Azért ide írok, mert a megfelelő felület (topik) még nem áll rendelkezésre.

Tudom, hogy még messze van, de jó lenne, ha csinálnátok Tanúhegyek bringás kiírást (papírt és netest egyaránt), hogy tudjam küldeni a BrinGáspárnak.

Köszi!


   
VálaszIdéz
(@tonesz)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 71
 

Hétfőn fogok csinálni mindent Tanúhegyek ügyben. A jövő héten akarok menni a tapolcai Polgihoz, kisérnék egy kis lóvécskát. Menedzselem, nics elfelejtve.

Szét akarom küldeni a jövő héten mindenféle bringás csapatoknak.


   
VálaszIdéz
(@jtomor)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 78
Topic starter  

Hello!

A tiszaháti túra időpontja július 23 - augusztus 7 közti két hétben lenne kb. 5 nap. Egyeztessünk -akit érdekel-, hogy mettől meddig legyen ez az öt nap!

Üdv.

Tomor J.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
Honorable Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 640
 

Ezúton (is) jelzem érdeklődésemet. 4 napra mindenképpen csatlakoznánk, úgy hogy egy péntek és egy hétfő legyen benne mondjuk mint szabadság, vagy péntek délutáni inudlás és hétfő-kedd szabadság.

Időpont: 07.30.(29.) - 08.02.


   
VálaszIdéz
(@jtomor)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Négy nap alatt simán be lehet járni a vidéket, bár így kevesebb idő marad a kocsmahivatalok látogatására 🙂 Én a péntek reggeli indulást részesítem előnyben. Ezek szerint júl. 29.

Terveim szerint vonattal vinném és hoznám a biciklit. A következőt gondoltam ki:

Odaút Bp - Záhony vonat, a Szamos-hát és a Tiszahát körbe biciklizése (le délre Csengerig és aztán vissza kb 200 km), vissza Záhonyból vonattal Bp-re. A Bereg IC-vel biciklit is lehet szállítani és kb 4 óra alatt Záhonyba ér.

Tehát indulás és érkezés Záhony. Ti hogyan gondoljátok a bicaj szállítást és az utazást?

Üdv.

-tj-


   
VálaszIdéz
(@marianna)
Trusted Member Vendég
Csatlakozva: 13 év telt el
Hozzászólások: 67
 

Nos akkor hol és mikor van ez tekergős túra:-?

M


   
VálaszIdéz
Oldal 1 / 16