Értesítések
Minden törlése

Túramozgalmak

72 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Likes
7,350 Megtekintés
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Az egyik kollégám hozzá akar kezdeni a BKT-hez. Figyelembe véve, hogy eddig szinte egyáltalán nem túrázott (és hogy én egyébként is meg akartam nézni, hogy Hamuház és Bányapuszta matricás dobozai), a Bernece-Nagybörzsöny szakaszt tervezzük végigjárni elsőként. Van esetleg valaki, aki szeretne csatlakozni?


   
VálaszIdéz
(@Makrai Kornél)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó Peti,

Mikorra tervezitek?

Kornél


   
VálaszIdéz
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A jelenlegi terv szombat. Autóval jövünk Pestről, letesszük Nagybörzsönyben és onnan (a 8:45-kor vagy a 9:45-kor induló) busszal megyünk Bernecére. Ha lehet, jó lenne egyet kisvonatozni is, ezért igyekszünk úgy menni, hogy a 10:00-ás vagy a 11:30-as kisvonat jó legyen. Eddig ennyiről beszéltünk.


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok,

a jelzések állapotát tessék figyelni, jegyzetelni.

köszi

Csaba


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ez valóban jó ötlet, akár egy rövidke naplót is lehetne vezetni, hogy hol mi a státusz, esetlegesen a tennivaló pontosan.


   
VálaszIdéz
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nos, logisztikai okok miatt (nem gondoltam, hogy a 12-es út Vácnál még le van zárva...) végül a Nagybörzsöny-Szob szakaszt jártuk ma be.

Az utak állapota általánosan jó, 1-2 helyen vannak komolyabban, autók vagy nagyobb gépek által kijárva, de ma ott sem volt igazán nagy sár (sivatagi bakancsban voltam, sehol nem ázott be és mire Szobra értünk, sár sem volt rajta).

A jelzések többnyire jók (a kolléga, akivel voltam, még soha nem járt a Börzsönyben, így rajta teszteltem, hogy a meglévő jelzéseket követve el tud-e a jutni egyik ponttól a másikig), bár Nagybörzsöny fölött (Koppány-nyereg felé a faluból kiérve, mielőtt elérné az ember a műutat) néhány helyen lehetne sűríteni.

Ugyanez a helyzet a Sukola kereszt előtt, a mező szélén, ráadásul ott elég magasra nőtt a mindenféle mezei növényzet (átlag hasig-vállig ér, erősen figyelni kellett, hova lép az ember, mert a talajt nem nagyon látni a vegetációtól). Hasonló a helyzet az nosztrai műút előtt is, ott néhol a csalán is rendesen burjánzik (szóval ha igaz a néphit, egy darabig még nem leszek reumás :).

Ugyancsak a Sukola előtt, mielőtt ráfordulna az ember a Szobra bevezető földútra, a helyi gazdálkodó a BKT útvonalára több (két vagy három) helyen is villanypásztort telepített - most nem volt benne áram, ellenőriztem, de ki tudja, mi lesz később, mert elég rendesen körbekerítették a földeket...

Az oszlopokon a táblák rendben vannak, a kódokat a helyükön találtam.

A BKT-Nagy-Galla kék háromszög elágazás előtt kb. 50-100 méterrel fakitermelést végeztek, de amit láttunk, elég kulturáltan, eddig a gépek sem járták szét az utat. Olyan fát, amin jelzés is lenne, nem láttam kivágva.


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Üdv Talisen, azaz tiszteletbeli Pisti!

A korrekt beszámolóhoz egy toldalék, egy másik szakaszról. Diósjenőn a a Békáshoz vezető, átverő! bélyegző festményünk még mindig ott van a hídnál... Zsibak-réten (most működő forrásnál!) valami értelmezhetetlen, négy pontból álló "BKT kód" van felfestve a villanyoszlopra... A BKT-n a Kámor-völgy után, kb. 2-3 kilométeren a kék a vadászok ilyen-olyan beavatkozása folytán kissé (egy-két helyen nagyon!) bizonytalanná válik....

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@erika)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Csilla! Valószínűleg ketten megyünk bringázni, István lehet nem tud jönni. 8 25-kor indulnánk a Nyugatiból Füzesgyarmatra. A szállásokat és az útitervet megnéztem, majd egyeztessünk!


   
VálaszIdéz
(@jtomor)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Haho!

Szeretnék néhány szót váltani a békési túra tapasztalatairól valakivel!

Kösz.

-Tj-


   
VálaszIdéz
(@erika)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Esetleg egy-két sör mellett valamikor? 😉


   
VálaszIdéz
(@jtomor)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Mikor?

-Tj-


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Jövő hét szerda van egyelőre kijelölve, ld. másik topik.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Mivel ez tűnt a legjobbnak mostanra Erikával kettesben két félnap alatt bejártuk a Bükk 900-as csúcsai mozgalom 20 pontját. Oszlop és kód mindenhol rendben van, Bánkúton pedig nagyon sokat javult a Turistaház.


   
VálaszIdéz
(@hakatica)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szeretnék ehhez a részhez friss infókat adni. Nov. 1-i túránk útvonala:

Diósjenő - Závoz - Kámor-nyereg - Kámor - Csánki-kert - Wenckheim út "K kocka" - Király-kút - "S kocka" - Diósjenő

Kámor-nyereg/völggyel kapcsolatban: végig szépen festett jelzések. A nyereg után továbbhaladva kis kanyar,majd elkezdődik az emelkedés... ritkább jelzések (gyerekek szerint, akik a Börzsönyben még nem jártak), ami nem is lenne baj, mert egyik oldalra sincs letérési lehetőség (hacsak nem valaki rövid idő alatt szeretne leérni oldal irányban), azonban sajnos dolgozott azon a szakaszon a baltás... Egy egészen picinyke festésmaradvány maradt fent, amiből lehet tudni, h egyrészt új festés, másrészt, h jó helyen járunk. Így viszont valóban hiányzik az a megerősítő jelzés főként az új túrázóknak.

"a Kámor-völgy után, kb. 2-3 kilométeren...": Kámor-nyeregig elkísért minket igen sűrűn felfestve, vagy inkább összefirkálva a fatörzseken narancssárga firka (épp olyan módon,mint ahogy a Félnyolcas TT-n volt az útkijelölés); aztán jó ideig nem találkoztunk vele. A nevezett 2-3 km-rel későbbi szakasz, ahol már a K kockán haladunk:

  • valóban szelektív a kijelzés, jobb oldalról csatlakoznak be jelöletlen földutak, elbizonytalaníthat
  • régi térkép szerint a tervünk volt, h a K kockát átvágva a S kockára érjünk a jelöletlen dózer úton (Pest és Nógrád megye határára esik):
    1. az új útvonalvezetés éppen erre lett kijelölve => ez a nap jó híre volt, a régi jelzés pedig át van húzva 'x'-el. Itt így eltévedni nem lehet. DE
    2. Kámor-nyeregtől a mi mérésünk szerint 3,24 km-re bal kéz felé van egy földút, mely lefele vezet és a fára narancssárgával ez van felfestve: "K kocka ->" => tehát az illető arra szeretné, ha a kockán haladók letérnének, mint folytatandó az útjukat. Ez nekünk gyanús (bár már jó ideje nem láttunk jelzést, és előre nézve és kissé előre haladva sem volt ) volt, mert igazán nem hasonlított dózerútra, a térkép szerint sem kell meredeken lefele ereszkedni és szerintünk még a megye határt sem értük el. Biztos, ami biztos alapon lenéztünk, a gyerekek meg lefutottak, de jelzésnek nyoma sem volt. Így igazolva igazunkat, tovább haladtunk a dózerúton. Jelzést azt vagy 2-3 kanyar után láttunk ismét

    Röviden ennyi. Bízom benne, h sikerült beazonosítható módon írnom.

    Kata


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ma rendeltem Szent Márton út igazolófüzeteket, amiből van 4 szabad példány, ha kell valakinek.
Infó itt: http://www.viasanctimartini.eu/gyalogos-utak#
A mostani füzet a S-01 - S - 09 szakaszokat tartalmazza.

Akinek kell szóljon, 800 Ft / db az ára. 130 oldalas, színes, térképes kiadványról van szó.


   
VálaszIdéz
Oldal 2 / 5