Értesítések
Minden törlése

Túramozgalmak

72 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Likes
7,351 Megtekintés
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Most hétvégén nekikezdünk a Pilis-Visegrádi Zöld mozgalom bejárásának (KIÍRÁS). Mivel vasárnapra mondanak jobb időt, így aznap járjuk be az 1. túrát Kesztölc és Csobánka között (23 km / 530m szint).
A naptárba is felteszem.

Folytatás még idén, szerintem december elején.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A múlt hétvégén végül nem az 1. számú túrát jártuk végig a Pilis-Visegrádi Zöldből, hanem a 3-as számút a Rám-szakadék érintésével Dömös és Pilismarót között.

Most vasárnap (nov. 20.) valószínűleg pedig a 5-ös számú túrára kerítünk sort a Határcsárda és Dunabogdány között. Fent van az eseménynaptárban is.
Bővebb infó pedig itt: http://blog.turafuggo.hu/2013/08/25/pvz-v-meseszep-szurdokban/


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tegnap meg volt az 5. számú szakasz is a PVZ-ből, több részen is érintettük a néhai Vöröskő 25 és 15 útvonalát.
Szerintem még idén folytatjuk a mozgalmat.


   
VálaszIdéz
(@vaterlo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!
Most derült ki számomra, hogy létezik egy Várak a Balaton-felvidéken érintőpontos túramozgalom, amit az a Szádeczky-Kardos Géza indított, aki a börzsönyi és mátrai mozgalmat is viszi.
Hétfőn próbálok füzetet beszerezni. Az ára 2500 Ft. Ha valakit érdekel, az jelezze nekem.
Létezik Várak a Pilisben is, de annak füzetéről még nincs infóm.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Vaterlo: mi már nekikezdtünk, ugyan csak kb. 10 pontot kerestünk fel eddig, de maga a kiadvány elég alapos munka (hűen a szerzőhöz). Csak ajánlani tudom.


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Megpróbálok úriember lenni.... DE nékem markánsan eltérő a véleményem Szádeczky-Kardos Géza sporttársról! Valószínű elsőként (2013.01.22), vagy valahogy így a leges legelején teljesítettem az alábbi túramozgalmat. Az ezer forintos füzetet elküldtem, vissza is küldte aláírva, De se kitűző (nem mintha hiányozna), se egy kurva sor, hogy láttam, gratulálok, stb.
Ennyit erről. Lehet, hogy az amit mostanában ti csináltok már bejáratott és működik.... De végül is nem a pöcsét, meg füzet számít, hanem az, hogy jó esetleg eddig ismeretlen utakra vezet....

http://www.turabazis.hu/turamozgalom_ismerteto_316

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@tonesz)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

SZ-K G-ről nekem is rosszak a tapasztalataim,de ez más téma.

T.


   
VálaszIdéz
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tegnap vittek tőlem pár Emlékhelyek igazolófüzetet és elhangzott a kérdés, hogy tudjuk-e kitől lehet megvenni a Pilisi parkerdő forrásai túramozgalom illetve a Pilisi vándorlás igazolófüzeteit? Van bárkinek infoja ezekről? Köszönöm.


   
VálaszIdéz
(@andrew79)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Pilisi Vándorlás:

http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/sites/default/files/turamozgalmak2016/Pilisi_vandorlas_kiiras_es_tablazat.pdf

Források (azért Bubut érdemes megkérdezni, hogy él-e még a mozgalom, de gondolom igen):

http://www.turabazis.hu/turamozgalom_ismerteto_93


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hahó!
Én 2009-ben jártam a Pilis forrásait. Akkor a füzetet a Túrabázisból lehetett letölteni és kinyomtatni. Ránéztem most is a lapra, úgy látom ez most is letölthető.
Az emlékhelyekről meg csak annyit, hogy legalább is én lassan ugyan, de szöszmötölök a leendő összevont új kiadás anyagán. Ám 60-70 pont (kvázi könyv) forrás-kutakodása és a megírása nem két perces elfoglaltság.

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ha minden jól megy, akkor vasárnap (február 12.) folytatjuk a Pili-Visegrádi Zöld jelzések bejárást.
Ezúttal Pilisszentkereszt és Esztergom között. Táv 21 km és 900 m a szint.
Részletek az eseménynaptárban lesznek.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Holnap tervezünk menni, vagy jönni, egy Kemence - Diósjenő túrát, végig a sárga úton. Akit érdekel, fél 9-kor van a találka Diósjenőn a Dió Vendéglő vagy ahol a tavalyi BKT-n hagytuk az autókat. Néhány autó marad, néhány megy. Esőre készüljetek.

Üdv mp


   
VálaszIdéz
Oldal 5 / 5