Cserháti jelzésfest...
 
Értesítések
Minden törlése

Cserháti jelzésfestések

114 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Likes
2,248 Megtekintés
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Figyelek ám rátok! Remélem a kacsák is meg vannak még! 2006-ból...,!?? Egyébként le sem tagadhatjátok, emlékszem még rájuk a hetvenes évek végéről...!

Üdv! Histvan


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Pista bátyám!

Milyen kacsák? Amik az ágy alatt vannak? Mi nem láttunk, csak hörgő-morgó kutyát.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@bezijani)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Tisztelt mindenki!
A jó hír, hogy a Palóc sárga tovább kígyózik! Rétságtól a Prónay kilátóig.
Varga úr kitett magáért ismét!


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

...Most először csalódtam benned Zengő Péter!!!

Hát te nem ismered föl az Ösagárd és Cserhátsurány közt kóricáló (sütnivaló) kacsákat...?!

Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Bocs, már kissé haloványak az emlékek! Valamelyik Szanda-hely is közte volt...


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ezúton szeretném megköszönni Jani, Varga Zsolti és Pityke áldozatos munkáját. Az Ipolyerdő felé vállalt sárga sáv felfestése a Diósjenő - Tolmács - Rétság - Prónay-kilátó - Alsópetény szakaszon elkészült. Czanka Gáborral megállapodott új jelzés létesítéséből már csak az Alsópetény - Keszeg hiányzik. Jelenleg a keszegi polgármesterrel egyeztetünk, hogy Keszeg településen belül merre haladjon a S, ha van már rajzolt elképzelésük, jelentkezem.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0

   
VálaszIdéz
(@gulyaszsolt)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0

   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A Börzsönyben felvetett kérdésre itt adok választ, hogy helyére kerüljön.
Alsopeteny és Keszeg között kell még festenunk a sárgát, a múlt heti keszegi polgármesteri levelet továbbítottam, ha valakinek van ideje, megnezhetne a javasolt nyomvonalat. Térképen nem néz ki rosszul. Egyébként Zsoltival és Janival beszéltem erről, de majd még újra rajzolom a felfestendot.
Július 31-ig a Bánk - Alsó-hegy közötti szakaszt szamlazhatjuk, ebből már csak 4 km hiányzik.
A felújítást egyeztetem Czanka Gáborral, hogy mehet-e, van-e még rá keretük. A felujitasbol a Keszeg - Nézsa - Kő-hegy a kritikus, innen Romhányig egész sok jó jelzés van.
Szombaton beszéltem a Palóc Bakancsosok elnökével, őszre osszehozunk egy kerekasztal megbeszélést az érintett egyesületekkel, hogy ki mit szeretne a Cserhátban, a Cserháttól.
István, az Ipolyerdo kifizette az előző számlát?

Üdv mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A tegnapi napon megfestettük, csavaroztuk, kalapáltuk, drótoztuk a Becske - Megvilágosodás Sztúpa - Parlagföld MTSZ OKT oszlop közötti vállalt K+ jelzést. 8 jelzésalap várja még a jelet és 4-5 drótozott táblát még kiteszünk a bozótra és készen vagyunk. Azt majd szeptemberben. Fotók egyenlőre a FB-on.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A hónap elején jártam a Keszeg - Nézsa szakaszon. Háááát... Lesz vele munka. És nem csak a festéssel, hanem a bozót kordában tartásával is.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A keszegi polgármesterrel erről már beszéltünk. Ha megállapodásra jutunk, ők fogják tisztítani az utat.

Üdv mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Mai napon beszéltem Czanka Gáborral a Palóc Sárga kapcsán. A számlát megkapta, szignózta, az adott időre (09.03.) ki is fogja fizetni az Ipolyerdő.

A további idei évben elvégezhető munkákról a következőket egyeztettük:
- szeptemberben be tud még egy számlát fogadni 200 e Ft+ÁFA értékben, ami a már elkezdett - és addig remélhetőleg befejezett - Bánk-Keszeg új létesítést tartalmazza,
- ezen felül idén még egy 200 e Ft+ÁFA értékű számlát tud elszámoltatni a központtal, ami elvileg a Keszeg-Nézsa-Romhány felújítást tartalmazhatná,
- a többi munkát átvihetjük jövő évre, nem probléma a részükről a "nem teljesítésünk" (az ő általuk megálmodott - kössük össze a Börzsönyt és a Cserhátot a Prónay-kilátó érintésével - munka már megvalósult).

Így az oszlopállítást és táblázást átvihetjük jövő évre. Addig van időnk beszélni a többi Cserhátban tevékenykedő egyesülettel, valamint felmérni, hogy Romhány környékén merre kell terelni - ha egyáltalán kell - a Sárga sávot. Így nagyjából lesz egy kb. mi mitől mennyire van táblázatunk.

Kapunk az erdészettől 30 db 1,5 m-es akác karót, valamelyik nap elmegyek érte és elhozom. 15 db-ra festünk sárga sáv jelzést, a többit eltehetjük talonba (esetleg a kékre kell?).

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hát, a tegnapi napon elhoztam Romhányból 17 db "szőlőkarót". Legalább is ezt írták a szállítólevélre.
Többetekkel beszéltem telefonon, ez így kezelhetetlen. A legkisebb átmérője is 12 cm, a legnagyobb - ami még ott fekszik Romhányban az erdészet udvarán - közel 30.
Beszéltem Kosztolányi Gergővel, egy viszonylag kulturált összegért felvágja nekünk használható méretre úgy, hogy a maradék 13-ért már ő megy el a pickuppal Romhányba, én meg a nálam lévőt elviszem neki Szváraljára. Így lesz 50-55 különböző méretű karónk.
Biztos, hogy lesz 50mm×50mm-es is benne, de amiből tudunk, abból több nagyobbat hozunk ki (60×60, 70×70, 50×80).

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Az elmúlt napon a galériába felraktam egy csomó képet (munkatúrák). Ha valakinek van publikálható képe (a tanösvényről mindenképpen kellene) szívesen segítek és/vagy felrakom.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
Oldal 7 / 8