Cserháti jelzésfest...
 
Értesítések
Minden törlése

Cserháti jelzésfestések

114 Bejegyzések
1 Felhasználók
0 Likes
2,201 Megtekintés
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Talán itt van helye: múlt hétvégén végigtrappoltam a Diósjenő - Alsópetény Sárga sáv jelzés nyomvonalát.
Ismételten szeretném megköszönni Janinak, Zsoltinak és Pitykének, nagyon jó és jól követhető lett. Térkép nélkül, csak a terepi jelzésekre hagyatkozva végig lehetett menni.
Néhány megjegyzés és a még kivitelezendő munka:
- a Diósjenő - Rétság szakaszon a sárga szín kicsit halovány, ez főleg a Diósjenőn felfestett S+ mellett látszik nagyon. A felújítás során erre majd figyelnünk kell, hogy közel azonosak legyenek.
- Tolmácson a "központig" majd fel kell festenünk egy S4-et, legalább egy buszmegállóig és/vagy kastélyig. A kastélyig elmentem, szép, ha lesz túramozgalom valahova ide kell majd a bélyegzőt tenni.
- több helyen látszik, hogy a régi kátrányba merített faoszlopokon a jelzések néhány hónapon belül tönkremennek. Itthon még vannak műanyag lapok, veszek sárga öntapadós tapétát és ezeken a helyeken ki kell "cserélni" a jelzéseket.
- az akácokra festett jelzésekkel szintén hasonló a probléma, mint másutt: a két rétegű fehéret is beszívja a fa, alig látszik. Egyébként ez még egy tucatnyi jelet sem érint.
- karókat nem kell sokat kirakni, amivel Janiék számoltak, nagyjából annyit. A már kihelyezett karók (Bánk és Prónay között) mozognak, azokat majd újra le kell ütni.

Majd rakok fel képeket a fórumra, ha lesz időm.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Hétvégén Pali és családja jóvoltából már majdnem összeért Alsópetény és Keszeg között a jelzés. 500 m maradt ki a közepén. Kicsit kaotikus a helyzet, mert Alsópetény felől csak fehér alap készült, Keszeg felől pedig a szín is befestve, miközben a K+ megszüntetve. És Keszegen Y van a sárga sávban. Majd szólunk Kornélnak, hogy szervezzenek ide terepi bejárásokat, hogy ilyet nem szabad csinálni.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szombaton Szabolcs jóvoltából az Alsópetény-Keszeg sárga sáv jelzés kétrétegű fehér alapjai felfestésre kerültek. A szín is kb. 5 km-en felfestésre került, kb. 40 jel van vissza és összekötöttük Balassagyarmatot és Kemencét.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@gulyaszsolt)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Berajzoltam az Alsópetény-Keszeg S- útvonalat az OSM-re. A waymarkedtrails.org-on már látszik is. A K+ -t nem töröltem, mert nem tudom, hol maradt meg.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszönjük!
A K+ csak a K és a S között maradt meg kb. 600 m hosszban.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@gulyaszsolt)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszi, akkor azt is törlöm. A K+ -tel együtt haladó Reformáció emlékút jelzéseit meghagytátok?


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Miért, ott volt kék R betű?

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Tegnapi napon Szabolccsal elkészítettük 2,3 km hosszban a sárga sáv terelését Érsekvadkert határában a mellékelt térképvázlat kékkel jelölt szakaszán.

A meglévő jelzések szürkézése miatt még vissza kell mennünk, illetve az elmaradt 5 sárga sáv befestését az alapba is elvégezzük. Ha van időnk, akkor a mostani szakaszt összekötjük Göröczpusztával (az kb. 1,3 km).

Kornél, ha beszélsz Gáll Zsófiával, akkor a sárgát semmiképpen ne fessék fel (ahogy láttuk, nem is tették meg, de a pirossal sem készültek még el).

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

27-én szombaton a hiányzó sávokat is befestettük, valamint a régi sárga nyomvonalát szürkéztük, megszüntettük. Mivel a terepen a P-val fonódóan alig volt S, döntöttünk úgy, hogy nem alkalmazunk törlőkeresztet a 270 magassági pont elágazásában sem. Megjegyzem, hogy a P jelzés 10 éves körüli lehet, aki azt újította, elfelejtette a S-t is feljelölni.

Találkoztunk Gáll Zsófiékkal is, segítettünk nekik néhány jelzésalap elkészítésében és néhány helyen a bozótos irtásában.

Kornél, ha lehet majd Palit küld ki ellenőrizni Zsófiék után, ő nem annyira szőrös szívű. A P/S elágazást mi alakítottuk ki, ha az hibás, nekünk szóljatok, hogy mit javítsunk.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
Oldal 8 / 8