Túrák hazai tájakon
 
Értesítések
Minden törlése

Túrák hazai tájakon

293 Bejegyzések
4 Felhasználók
0 Reactions
11.4 K Megtekintés
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A Várhegy-kilátóba igen sok olyan ember is feljut, akik közel sem a hagyományos értelemben vett turista szemlélettel közelítenének a dologhoz és gyakorlatilag az elsők lerabolnák az egészet. Aki a Csóványosra felmegy, annak azért jó eséllyel mond valamit a BTHE név.

Akkor mi ketten jövünk szombaton. Egy juhtúrós sztrapacskát és babgulyást+palacsintát kérünk. Köszönjük! Egyeztessünk a találkozást illetően! Kérlek, hozz bélyegzőt a szerzödéshez!


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ebédet intézem. Ki hogyan tervez kijutni szombat reggel Kemencére? Zebegényből tudok vinni pár embert ha kell.


   
VálaszIdéz
(@farkasure)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Jövök Dunakesziről, fel tudom szedni Zsoltiékat útközben, meg akár Téged is Zebegényben.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Autóval terveztem jönni, Diósjenő-Závoz útvonalon, akár Verőce érintésével, de lehet másképp is, vagy nemautóval, viszont este viszonylag sietnék haza.
Kisvonat terv szerint mikor ér fel a Vilatihoz? Esetleg csak strandnál felszálláson is gondolkoztam... Gulyásleves+palacsintát kérnék.


   
VálaszIdéz
(@farkasure)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Elnézést Pali, egyenletes és magas színvonalú művészi és sportszakmai tevékenységed ellenére galád módon téged kifelejtettelek, természetesen rád is érvényes a szállítási ajánlat. Sőt, ha KIAkarod próbálni...


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Érkezés Kemencére 9:15-körül, a kisvonatnál van találkozás. Indulni Zebegényből 8:30 környékén tervezek. Szerintem családdal fogunk kimenni, Erikáék 'csak' kisvonatkoznak, így délután számítanék a fuvarra vissza Zebegénybe. Köszi előre is.
Ebédeket intézem a kértek szerint.
Tehát akkor jön: Farkas Pista, Zsolti és Niki, Pali, esetleg Jani még. Jól tudom?


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ne haragudjatok gyerekek!
Ugye ez két alkalom...?! Az egyik egy hónappal előtte Mikulás-fenyegetés, utána meg maga a Mikulás-nap.?! Nem akarok kéretlenül bejelentkezni a Napra. Mindenesetre hatodikáig nem vágom le szakállam, bár már itthon is, tavaly is a két és félévest fölvilágosította a négyéves, hogy ez nem is a Mikulás, hanem a bátyus...!
Ha ezek ellenére 5-6-án szükség lenne biodíszletre, természetesen szívesen vállalom.

Üdv!  histvan


   
VálaszIdéz
(@farkasure)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!
Örülök, hogy ismét tudtunk találkozni szombaton. Jó hangulatú esemény volt jó időjárással. Nekem, mint hízlalt valagú zsírdisznónak elég kemény volt ez a folyamatosan csak felfelé menet (eddig nem is tudtam, hogy van combizmom, de hogy menet közben rendszeresen görcsölt ott valami, az biztos).

A kemencei vasutasokat mindig ámulattal figyelem, mert ez a fajta elszántság és közösségépítési képesség nagyon szimpatikus és dicséretes. Megtudtam tőlük, hogy a műhely vágányait épp felszedték, hogy megerősítsék az alapot, hogy elbírja majd a Triglav gőzöst. Jelenleg Debrecenben dolgoznak rajta nagy erőkkel a felújítók, és még a kemenceiek is sokat fognak rajta dolgozni tavasszal, hogy a nyári kisvasúti napra összeálljon.

Istvánnak külön köszönet a szervezésért és hogy segített cipelni a cuccomat, valamint hogy a kilátóból készített képeket a gépemmel, én már nem éreztem a bugit a lábamban a lépcsőzéshez.
Képek itt a google drive-on: 
https://drive.google.com/drive/folders/108-rL000vXCEWsF_BIAKd0HZYSb2riBF?usp=sharing

Üdv,
F.István


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszönet a szervezésért a társaságért és a fotókért, csodálatos nap volt, örülök hogy az Egyesület legjobb arcát mutathattuk (ne értsetek félre nem magamra gondolok még ha Farkas Úrnak lett is pár jól sikerült fotója:)))
Felejthetetlen a Krieger-féle keringésserkentő láb-pumpa-masszázs - örülök hogy nem lett komoly baj ugyanakkor beégtek a(z utólag már szerencsére csak) humoros pillanatok.
Igazán jó érzés kedves ismeretleneket kalauzolni az "otthonodban", ráadásul olyan túraútvonalon ahol az érintett jelzések nagy részét saját kezűleg (is) festetted:)
A 700m körüli naplemente színei.
A sötétben kis csapat hegyről lekísérése ((cukik voltak, kezdtek parázni, az egyik csajszi így: "hát én lehet hogy szétesek sötétben és hülyeségeket csinálok meg rosszul leszek" - mondtam neki: "semmi baj, majd jó erősen felpofozlak" - egyből helyrejött a hangulat:))


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Úgy alakult, hogy végül az egyébként lelkes Macikupac és Niki nélkül mentem fel ma a Csóványosra, még világosban (többé-kevésbé, brutális köd volt lent és fent is). Felvittem kb. 60-70 kisebb-nagyobb csokit, a lépcsőkre helyeztem őket. Lefelé a végén brutálisan botorkálós volt - esőssé váló nagy köd, lámpafény csak vakított de nem látszott 2m-nél távolabb semmi, anélkül meg elég sötét volt - nem kellemes ilyenkor az erdő:)
Köszönet Macikupacnak aki támogatott lelkileg és vállalta hogy szombaton eltávolítja a két felrakott laminált lapot, na meg Áginak aki megszerezte a csokikat:) 

 


   
VálaszIdéz
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Elkészült az első két, 2023-as szombati túra időpontjára vonatkozó szavazás:

2023. január: https://doodle.com/meeting/participate/id/er8PVK4b
Terveim szerint ez a túra Nagybörzsönyből indul és ott is ér véget. Az útvonal P- a Gömbölyű-kő, Kis-Koppány, Koppány-nyereg útvonalon majd a BKT (Bezi Jani és Varga Zsolti által nemrég új útvonalra terelt) nyomvonalán térünk vissza Nagybörzsönybe. Ennél a szavazásnál jó lenne, ha mondjuk pénteken reggel 8-ig tudna mindenki szavazni, akit ez érdekel.

2023. február: https://doodle.com/meeting/participate/id/b2xjJ8Je
Erre az alkalomra is van már ötletem (pl. indulás Diósjenőről 8:20 körül a Bz-vel Drégelyvár vm-hez, majd onnan a P- jelzésen fel Drégely várába, aztán a BKT-n vissza Diósjenőre.
Ezt a szavazást terv szerint január 20-án reggel fogom zárni, az akkor legtöbb szavazattal rendelkező nap lesz a nyerő.

Hölgyek-urak, kéretik voksolni!


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszönet Peti a felvetésért, leadtam a voksomat.

Februártól, de akár már január második felében, tervezem 3 szakaszban végigjárni a BKT-t, a februári időpont lehetne akár erre szánva.


   
VálaszIdéz
(@eva0405)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

10-15 km-es túrára mi is csatlakozunk a gyerekekkel, ha épp olyan az időjárás /nem esik és nincs nagyon hideg/


   
VálaszIdéz
(@talisen)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A beérkezett szavazatok alapján 4-3,5-3 arányban január 14-e lett a legtöbbeknek jó dátum, vagyis akkor most szombaton találkozunk 09:00 és 09:30 között Nagybörzsönyben.

A 3,5-hez kis magyarázat: az elmúlt években (főleg COViD előtt) sokat használtam a Doodle-t munkacsoport megbeszélések időpontjainak optimalizálására, ha valaki talán/if-need-be lehetőséget választja (mint Kornél most), azt én fél pontnak szoktam venni, mert aztán vagy jó lesz neki az időpont vagy nem.


   
VálaszIdéz
(@eva0405)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!
Régi (nálam régebbi) motorosokat kérdeznék. Kitaláltam hogy bejárom a Palóc Pirost. Az osm-en találtam egy mentett tracket Palóc Piros Vandora neven. Az jó lehet? A Herencsény - Kozárd szakasz miatt lenne érdekes a track.
Köszi


   
VálaszIdéz
Oldal 19 / 20