Oszlopállítás, tábl...
 
Értesítések
Minden törlése

Oszlopállítás, táblázás

63 Bejegyzések
4 Felhasználók
6 Likes
1,316 Megtekintés
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Már fogalmam sincs hova írtam a szandai oszlopállításokról, így ide ismét írok (mert ide is való), mert újabb infó van:
- a Szanda alatti pihenőt összerakja Gergő (padok, asztalok), a tájékoztató táblát nekünk kell megcsinálni, a faanyagot és a munkát itt is Gergő biztosítja (persze az állításkor kell némi segítség). Ehhez új infó, hogy holnap vagy jövő héten kapok szkennelve olyan anyagokat, amik nincsenek fenn a neten, hanem egy, a Szandáról (település és vár) megjelent könyvből mentenek ki nekünk. Gergőnek majd a tábla mérete kell, hogy a keretet hozzá tudja igazítani.
- a Mária-kút környéki erdőtulajdonossal is beszélt Gergő, ő is rábólintott, hogy azt csinálunk a forrás környékén, amit akarunk (ez nem nagyon érint minket, hacsak nem akarunk segíteni a cipekedésben). Ez az infó inkább azért fontos, hogy ebben a tájegységi részben magánerdők vannak, nem kevés tulajdonos kezében.
- a Szanda-nyeregben (K és KL elágazás) a kék felújításakor és azzal egy időben kihelyezünk egy oszlopot, rajta 3 tájékoztató táblával (Becske, Szandaváralja, Szanda vár). Az erdőtulajdonos beleegyezett. Részben tájékoztatás, részben magunk és Gergő hirdetése a cél.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@guttig)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0

   
VálaszIdéz
(@guttig)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0

   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Pár kép az utamba kerülő oszlopokról. Nagy-Kő-hegy csúcsán és kicsivel lejjebb, a K+ elágban.


   
VálaszIdéz
(@bezijani)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Üdv mindenki! A Sukola kersztnél lévő útbaigazító egyben igazoló koddal ellátott táblát, a bkt és Mária ill kék■ elágba a Marci fiammal átraktam! A kódot szívesen visszarakom a kb 150 m -el odébb lévő amúgy sajnos kidőlt kereszthez!


   
VálaszIdéz
(@histvan)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Régóta figyelem a pont sorsát. Jómagam is legalább 3-4-szer jártam ott. Sőt még szépemlékű Henrikkel festettünk is. Azt a keresztet én még sohasem láttam normális, örökre szabott állapotában. Nem tudom, hogy miért...?! Tudom, hogy nehéz ügy, de jómagam is sokat fifikáztam azon, hogy miként lehetne eleve a börzsönyi kéket áthelyezni Ódamásdtól egy másik útvezetésre...? (Majd)
Üdv! histvan


   
VálaszIdéz
(@bezijani)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0

   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A szobi oszlop az állomásnál. A helymegjelölő tábla lóg.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Beraktam az alábbi oszlopok fotóit is, illetve frissítettem a teendők listát itt: Problémás/Felújítandó oszlopok


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0

   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A Bogár-kert és a BKT/HoVör P- elágazása.

Pali!
Melyik táblák azok, ahonnan adat kellene?


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia Zsolti!
A http://bthe.bernece.hu/map_missing.php címen látható térkép mutatja azokat az oszlopokat amiről nincs fotó (vagy csak nagyon régi fotó van) jelenleg.
A műútról elérhetőek kevésbé fontosak, körbeautókázok majd, de a terepi pontok közül leginkább a következők hiányoznak:
- Nagy-Galla (csak tábla)
- Nagy-Koppány környéke (csúcs, és a nyeregtől nyugatra és keletre levő mindkét K+/P elágazás)
- Csánki kert
- Nagyoroszi feletti P/Z elág.
//Érsek tisztás megvan frissen csak még nem raktam fel.//

Örömmel várom a fotókat és köszönöm az eddigieket.


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Rendben, vettem. A közelmúltban az autós pontok jelentős hányadánál jártam, de nem fotóztam. Ha legközelebb megyek az Ipoly-völgybe, megteszem. A terepi pontok közül is igyekszem mielőbb kihúzni párat.


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Vasárnap megyünk a Holló-kőre. Az útbaesőeket Verőce - Kemence vonalon megnézzük. Plusz a Vilatinál lévőt is. Ha jól számolom ez pont 12.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszi, a Gerendás büfés nem kell, abból lőttem pár napja (elég ramaty helyszín lett, szemétgyűjtő sziget került mellé☹️) P.


   
VálaszIdéz
Oldal 2 / 5