Oszlopállítás, tábl...
 
Értesítések
Minden törlése

Oszlopállítás, táblázás

63 Bejegyzések
4 Felhasználók
6 Likes
1,302 Megtekintés
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Nos...

Elöljáróban annyit, hogy a csarnapusztai elágazásnál lévőt elfelejtettem.
Volt pár, ahol nincs oszlop. Ezek Verőce és Kismaros vmh, nagymarosi rév, Ipolydamásd és Kemence Fő út 183. A többiről csináltam fotót.

Liliompuszta
Letkés
Ipolytölgyes
Kemence kh (2)
Fekete-völgy


   
VálaszIdéz
(@zsolti)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Ha már ott voltam, akkor csináltam képet a Holló-kőn lévőről és a hamuháziról is. Lefotóztam a Salgóvár nyergében lévőt is, de az a másik gépen van. De ott csupán az oszlop áll, egyáltalán nincs fent tábla.


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Köszönöm mindenkinek a segítséget, fotókat. Nem tudom, idén lesz-e még belőle valami, mindenesetre végre sikerült összerakni egy kiinduló táblázatot, amely - az év elején felmerült kérésnek megfelelően - a Nagymarosi Erdészet területén (külön jelölve az IE Erdőben ill. az egyéb de ide kötődő (pl. városban) helyszíneket) levő, részben vagy egészben felújítandó oszlopokat, javasolt új helyszíneket tartalmazza (ez utóbbiak saját javaslataim, indokolni tudom mindegyiket, de változtatni is lehet persze rajta).
A táblázat hangsúlyosan munkaanyag, jó lenne átnézni, szűrni, pontosítani majd prioritás-listát felállítani - ha ez megvan, a további szükséges részleteket (ahol nem csak változatlan tartalomról/cseréről van szó) szívesen megcsinálom hozzá.


   
VálaszIdéz
(@eva0405)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Vilati - Hamuház között jártunk múlt hétvégén. Lefotóztam az útbaeső táblákat, mind a kettőt.


   
VálaszIdéz
(@ikrieger)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Palival röviden egyeztetve és az ő kérésére szerveződik egy személyes egyeztetés, melynek a témája a táblázással kapcsolatos tevékenységek lennének.

Amiben maradtunk mint időpont és helyszín: október 21. (szerda) délután 16.00-tól vagy később, a helyszín Zebegény akár nálunk, akár Mókusban.

Akit érdekel a téma és tud jönni az jöjjön!


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

köszönet a témafelvetésért és a lehetőségért.
Amennyiben marad a hétköznap délutáni időpont, akkor részemről sajnos nem megfelelő, de ez ne tántorítson el senki. Legkorábban 18.30-19.00 között tudnék érkezni.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

A kérésem, hogy tegyük át novemberre és ha lehet ne az első héten legyen. Ehhez kapcsolódó programpont, hogy döntenünk kell a Palóc Sárga sorsáról is, mit kezdjünk vele. Az erdészet pozitív, várják a jövő évi befejezést. De tájékoztatnunk kell őket, hogy az Alsópetény-Keszeg hiányzó rész felfestésével befejeztük a munkát, vagy folytatjuk. Az pedig már az oszlop+tábla projekt.

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Semmi akadálya hogy novemberben (is) találkozzunk ezügyben, de a Királyréti projekt, és a régóta húzódás, + lehet h. most lesz nekem/Kornélnak energiája - miatt, mindenképpen megtartanám ezt az időpontot is hogy a technikai anyagok, fájlok, stb., és a hozzá tartozó áttekintés minél hamarabb meglegyenek nálam/nálunk is.


   
VálaszIdéz
(@zengo)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!

Történt valami ez ügyben?
November közepéig még mindig nem nagyon érek rá, de utána remélem...

Üdv:
mp


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia Pali,

igen én is akartam kérdezni, hogy volt-e találkozó okt 21-én és milyen eredménnyel.
Tudsz esetleg bővebb infót adni a témáról akár e-mail-ben is? Az itt leírtak picit sejtelmesek.
köszi


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok, persze.
Megvolt a találkozó, és kissé közhelyesen, de az igazságnak maximálisan megfelelően: jó hangulatú és eredményes volt.
A régebbi és a legutóbbi táblák alapján összeraktunk (na jó, ez nagyképű, István csinálta én meg néztem és beszéltem:) egy új, némileg nagyobb betűmérettel rendelkező táblasablont (mármint grafikát), és ezen felbuzdulva el is készítettünk 8 darabot a királyréti oszlophoz szükséges táblákból (pdf). Ezenkívül összeraktunk és elhoztam egy aktuális ikon-készletet (képfájlok), betűtípust (ttf) valamint a professzionális képszerkesztőt (Illustrator) amivel István is dolgozik. Ezt igyekszem magam is életre lehelni saját gépen a jövő héten.

Hogyan tovább? A következő két hétben várhatóan több időm lesz, igyekszem egyeztetni és továbbhaladni Kornéllal a királyréti táblázásról, s nyitott vagyok találkozóra, megbeszélésre PalócSárga ügyben is. A Börzsönyi aktuális táblázások, nagyrészt felújítások tervezésével megvárnám a királyréti sikeres megvalósítást, de utána (reményeim szerint januárra) végre eljöhetne az is. Előkészítésre, oszlop-helyszín-javaslatok jöhetnek addig is, a tervezés alapjául a bthe.bernece.hu/map_todos.php oldalt szeretném használni, itt jobb oldalt felül a menüben a "Jó lenne ide is oszlop" jelölőt bepipálva láthatóvá válnak a jelenleg talán kissé nagyravágyóan elképzelt új oszlop-helyszínek is. István értékes javaslata volt, hogy a Dél-Börzsönyben (függetlenül attól hogy felosztásilag jelentős részben nem a mi területünk) hozzunk létre mintaterületet ahol minden, vagy majdnem minden tur.út csomópontot jelölünk. Ennek is van létjogosultsága, hiszen a látogatottság valószínűleg itt a legnagyobb.


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia Pali,

köszi a részletes összefoglalóért. A királyréti projektet milyen határidővel tervezed? Oda szükséges munkaerő/egyéb támogatás?
Az új tábla helyszínek téma:
- megnézem majd a linket. Valóban érdemes a realitás mezején maradni, figyelembe venni azt, hogy időben, energiában stb mi az amire képesek vagyunk, mint egyesület. A koncepciózus "egy konkrét területi lefedettség" ötlete jó!
- a teljes tervezésnél pedig fontos és érdemes lesz az utánkövetés kérdését is nézni, azaz, hogy a megvalósult táblákat majd karban kell tartani.
Kíváncsi vagyok a folytatásra.
üdv
Csaba


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!
BeziJaninak hála időben kiderült hogy Kenyeres Osziék is rajta vannak a királyréti tábla projekten, pár centivel előrébb mint mi. Beszéltem Oszival telefonon, a királyrétet akkor ők csinálják de várhatóan hamarosan tartunk vele egy általánios beszélgetést/egyeztetést is.


   
VálaszIdéz
(@vorosvarycs)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Szia Pali,
kérlek tudósíts majd az Kenyeres Osziékkal történő egyeztetés fejleményeiről. Kölcsönös kommunikáció segíti majd, hogy időben értesüljünk egymás vállalásairól, bár ehhez a kiíró/megbízó segítsége is szükséges.
üdv
Csaba


   
VálaszIdéz
(@sebpali)
New Member Vendég
Csatlakozva: 1 másodperc telt el
Hozzászólások: 0
 

Sziasztok!Mellékelem az Oszival történt megbeszélésekről az emlékeztetőt. Oszi ezeket fűzte még hozzá utána írásban:Annyit tennék hozzá, hogy én minden apró fejleménynél jelentkezem, beszámolok róla; ezt a szintű egyeztetési fórumunkat tartsuk, őrizzük meg! Amúgy is az a fixa ideám, hogy van ugye az Erdészet, van a Természetvédelem és harmadik pillérként ott van a Börzsönyben a Természetjárás, amelyet a különböző egyesületek, magánzók (pl Berki Zoli) képviselnek. Nagyon fontos, hogy tudjunk egymásról, sőt egyeztessünk, együttesen képviseljük az érdekeinket, mikor arra kerül sor megkerülhetetlenné váljunk, egyfajta harmadik ágként. Mindez civil egyesületek lévén nonprofit, értékalapon.(Sok rossz példát láttam arra, mikor bejött a pénz, az hogy tette tönkre az egészet. Általában azok, akik ezt látták az egészben, eligazoltak hamar egy alapítványhoz vagy az Erdészet közönségszolgálati kötelékébe. Ezért is jó, hogy ti is, mi is, ezt munka mellett, szívből, fanatizmusból, Börzsöny-szerelemből csináljuk, és így tiszták maradtunk.)


   
VálaszIdéz
Oldal 3 / 5